Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 09:05:53

Боротьба з африканською чумою свиней: профілактика та реагування

15.12.2017   08:55Агенцiя

Як протидіяти розповсюдженню африканської чуми свиней та реагувати на спалахи цього захворювання – навчали фахівців ветеринарної служби області 14 грудня у Чернігові.

Захід організований в рамках проекту «Україна: пом’якшення ризику та покращення інформованості про африканську чуму свиней» Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) спільно з Асоціацією «Свинарі України» та Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Серед розглянутих питань – актуальність та основні аспекти процедур зонування та компартменталізації; ознайомлення з проектом змін до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Значну увагу доповідачі приділили питанням запровадження заходів біобезпеки у свиногосподарствах та лабораторній діагностиці.

– На сьогодні в області чітко відпрацьовані та узгоджені між всіма відповідними службами заходи з ліквідації вогнищ АЧС, які проводяться на належному рівні. Проте основне наше завдання – недопущення виникнення випадків захворювання та розповсюдження інфекції. У першу чергу, в цьому мають бути зацікавлені самі господарники і чітко дотримуватись правил біобезпеки, оскільки лише силами ветеринарних й інших контролюючих служб проблему АЧС не вирішити, – наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен.

Окрім теоретичних питань, для учасників семінару проведено практичне заняття – симуляційні вправи з реагування на спалах АЧС поблизу свинокомплексу.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 жовтня по 8:00 18 жовтня 2021 року

19 жовтня - який день, свято та прикмети

19 жовтня - який день, свято та прикмети 08:45

19 жовтня - День написання листа в майбутнє. У це свято у кожного є чудова можливість залишити невеликий слід, склавши послання в майбутнє.

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.