Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 09:27:23

ЦНАП як структура відбудеться тоді, коли людина отримає в ньому повний спектр послуг

26.10.2017   10:01Агенцiя

За сприяння облдержадміністрації в Чернігові проводився семінар на тему «Розбудова Центру надання адміністративних послуг як інтегрованого офісу та децентралізація повноважень з надання адміністративних послуг», до участі у якому запросили керівників та адміністраторів ЦНАПів області, працівників органів виконавчої влади, безпосередньо задіяних у наданні адміністративних послуг.

Організатори семінару - Центр політико-правових реформ (м. Київ) та Центр досліджень місцевого самоврядування (м. Львів) - мають на меті вивчити стан справ у сфері адміністративних послуг області та спільно з місцевими фахівцями напрацювати рекомендації та пропозиції щодо можливого зростання кількості та якості послуг.

В.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, яка долучилася до роботи семінару, зауважила, що ЦНАПи створено в усіх районних центрах області, містах обласного підпорядкування та трьох об’єднаних територіальних громадах: Парафіївській, Остерській, Кіптівській. Останній є предметом особливої гордості, оскільки створений на сучасному рівні за сприяння провідних європейських інституцій і надає майже вдвічі більше адмінпослуг, ніж решта. Якщо у ЦНАПах області в середньому можна одержати 50 послуг, то у Кіптях — 97.

- Послуги, наближені до людей - головний постулат децентралізації, - зазначила Юлія Свириденко. - Але це мають бути не просто послуги, а якісний сервіс, здатний задовольнити весь спектр потреб громадян.

Яким чином розширити можливості Центрів, де шукати відповідне фінансування та можливу міжнародну техдопомогу, як будувати співпрацю з органами державної влади та місцевого самоврядування - ці та інші питання і вивчали учасники семінару.

Заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук розповів про досягнення у сфері адміністративних послуг за минулий рік, навів приклад бажаного переліку послуг, що мають надаватись у ЦНАПі.

- Важливим є надання послуг за життєвими ситуаціями, коли одна життєва подія (народження, одруження, вихід на пенсію тощо) вимагає набору певних послуг, необхідних громадянам. Кращі ЦНАПи вже працюють над цим і пропонують громадянам комплексний підхід — наголосив Віктор Тимощук.

У ЦНАПі м. Луцька соціальні послуги за участі працівників департаменту соціальної політики починали надавати ще з 2016 року. Віднедавна ж ці послуги надаються вже через адміністраторів ЦНАП. Як розповіла керівник цього Центру Лариса Карпяк, особливо популярними на сьогодні є послуги з призначення житлових субсидій та державних допомог, з видачі посвідчень пільговим категоріям громадян.

Більше того, з кінця 2016 року у Луцькому ЦНАПі почали видавати паспорти громадян України для виїзду за кордон і паспорти у формі ID-картки. Для цього за кошти міського бюджету було закуплено п’ять робочих станцій, на яких працюють адміністратори.

Також у Луцьку впровадили нову систему електронної черги, надають консультації через скайп. Готова до відкриття добудова приміщення ЦНАП на 180 квадратних метрів, де буде облаштовано місця для очікування громадян. Прийнято рішення про відкриття філії ЦНАП в одному з мікрорайонів міста. Як запевнила Лариса Карпяк, своїм позитивним досвідом лучани готові поділитися і з чернігівськими колегами.

Керівник проекту ЄС Роман Матвійчук представив моделі створення ЦНАП в ОТГ, ознайомив учасників з досвідом уже створених Центрів, розповів про можливості надання послуг в ОТГ завдяки виїзному адміністратору, «мобільному офісу», на віддалених місцях для роботи адміністраторів або старост, вказав на можливі форми міжмуніципальної співпраці для надання адмінпослуг, іншу корисну інформацію.

У ході роботи семінару його учасники обговорили проблеми, що постають у діяльності ЦНАПів, потенційні законодавчі зміни у сфері надання адміністративних послуг, питання запровадження паспортних та інтеграції соціальних послуг у ЦНАПах, реалізації повноважень у галузях державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців тощо.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини