Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 жовтня, 20:48:29

Мрії батьків дітей з інвалідністю здійснюються

25.10.2017   14:36Агенцiя

У жовтні виповнюється рік з початку реалізації проекту «Соціальна адаптація дітей з інвалідністю в Чернігівській області», який реалізовує громадська організація «Голос батьків». Саме в рамках цього проекту організація започаткувала надання соціальних послуг денного перебування для дітей з особливими потребами.

24 жовтня представники громадської організації зустрілися з журналістами та розказали про результати проекту, поділилися планами на майбутнє, а також познайомили з відвідувачами групи денного перебування для дітей з особливими потребами.

Олена Трубенок, виконавчий директор ГО «Голос батьків» розповіла: «Скоро буде рік, як ми переїхали в це приміщення. Воно нам надає великі перспективи. Вже рік ми надаємо регулярні послуги у форматі групи денного перебування, що є дуже важливим для дітей з важкими формами інвалідності, тому що у них немає можливості відвідувати навчальні заклади. І я хочу сказати, що це був рік великих досягнень».

Сьогодні «дитячий садочок» для особливих дітей відвідує за списком 40 дітей. Регулярно приходять на заняття 35 шкільного віку. «Звичайно, що наше приміщення радо прийме і більше маленьких відвідувачів, але поки що наші ресурси цього не дозволяють. Але в перспективі сподіваюся ми розширимося», - зазначила Олена Трубенок.
Громадська організація знаходиться у приміщенні колишнього ЖЕКу. Звичайно, щоб привести все до ладу доводиться і самим працювати, і допомогу меценатів та спонсорів залучати, і до міської влади звертатися. В результаті будівля ремонтується, вже перекритий дах, в приміщенні є власний теплопункт, тож діти взимку не замерзнуть.
Але найбільша радість останніх днів – це результати голосування за проекти Бюджету участі. Проект «Група денного перебування» зайняв друге місце серед великих проектів. А значить у 2018 році організація матиме фінансову підтримку.

Мами особливих дітей дуже щиро і відкрито спілкувалися з журналістами. За їх словами участь у діяльності громадської організації «Голос батьків» для них надзвичайно важлива. Батьки підтримують один одного, діляться досвідом, допомагають і найголовніше, разом стають більш впевненими.
За словами Ольги Дей, унікальність проекту «Соціальна адаптація для дітей з інвалідністю в Чернігівській області» є в тому, що спочатку визначається яка послуга є необхідною, а потім вже формується пропозиція. Тобто відповідно до потреб дітей формується графік, тривалість та вид послуги. Адже хто як не батьки краще знають що необхідно їх дітям. «Єдине, що нас постійно турбує – це проблема фінансування. Я вважаю, що такі групи денного перебування мають фінансуватися на постійній основі з державного бюджету», - переконана Ольга Дей.

Її думку підтримує інша мама Наталія Болтова. «Це не реабілітаційний центр, не лікарня, тут наші діти спілкуються, знаходять друзів, отримують корисні вміння та навички в міру своїх можливостей. Для них дуже важливо виходити за межі чотирьох домашніх стін і спілкуватися не лише із батьками. Вони тут розмовляти вчаться, бо їм потрібно якось спілкуватися один з одним, - розповіла жінка. І додала, - цього року ми організували літній відпочинок на Закарпатті. Це дуже великий прорив для наших мам, адже самостійно з такою дитиною дуже складно організувати поїздку».

Оксана Дорошенко розповіла, що її донька Уляна дуже любить відвідувати заняття в громадській організації «Голос батьків». Дівчинці дуже подобається бути серед однолітків, але через стан здоров’я вона вчиться за індивідуальним графіком, а тому група денного перебування - її улюблене місце. «Наші діти потребують спілкування та можливості дружити так само як і звичайні діти. Діти сюди (у групу денного перебування) летять. Вони не помічають всі ці зовнішні негаразди вони сюди приходять і хочуть приходити, бо відчувають тут себе потрібними, дорослими, захищеними», - сказала мати Улянки.  

Директор Навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак зазначила: «Поки не будуть вирішені всі абсолютно проблеми, пов’язані з навчанням, соціалізацією, адаптацією та реабілітацією дітей з особливими потребами, до тих пір ми будемо вести активну боротьбу за їх реалізацію. Дуже добре, що з’являються такі люди, які допомагають реалізувати не тільки право на навчання та соціалізацію, а і найголовніше право кожної дитини бути щасливим в житті і суспільстві».

Завдяки підтримці громади Чернігова та активній позиції громадських організацій та активістів цього року проект групи денного перебування для дітей з особливими потребами отримав фінансування та продовжить свою діяльність. Хочеться вірити, що у майбутньому діти з особливими потребами будуть мати підтримку держави не лише у вигляді пенсій та пільг, а вони зможуть працевлаштовуватися, реалізовувати власні проекти та брати участь у житті громади, де вони проживають.

Прес-центр «Чернігівський вибір»

Проект «Соціальна адаптація дітей з інвалідністю в Чернігівській області», який реалізовує громадська організація «Голос батьків», здійснюється в рамках проекту «Соціальні послуги спільними зусиллями» за підтримки Європейського Союзу в партнерстві із Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Спілкою Робітничих Самаритян Грузія (ASB-Georgia).
 

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19 20:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 жовтня в області зафіксовано 321 новий випадок COVID-19. Зокрема 198 — у Чернігівському районі (в тому числі 129 — у Чернігові), 95 — у Ніжинському, 16 — у Корюківському, 12 — у Прилуцькому. 126 захворілих госпіталізовані

  Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами

Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами 20:13

Нині триває осіннє прибирання полів, городів та присадибних ділянок. Часто ці роботи завершуються спалюванням сухої рослинності та пожнивних решток. Це, у свою чергу, може спричинити масштабні пожежі, скорочення біологічного різноманіття, а найстрашніше – людські жертви.

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина»

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина» 19:20

Засідання відповідної конкурсної комісії провів сьогодні, 27 жовтня, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов.

 Червона зона: як працюватимуть садки та школи

Червона зона: як працюватимуть садки та школи 19:09

З 30 жовтня лише 55 із 426 шкіл Чернігівщини зможуть працювати очно. 100% працівників цих закладів мають «зелений» COVID-сертифікат та повне право працювати у «червоній» зоні, куди з цієї суботи переходить і наша область.

 60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН

60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН 19:02

З визначною датою привітали колектив установи Дмитро Іванов, заступник голови ОДА, Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради, Юрій Лупенко, віцепрезидент Національної академії аграрних наук України та народний депутат України Валерій Зуб.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини