Напередодні дня незалежності вишивали у менському центрі зайнятості
Вишиванка - це символ здоров'я, краси, чистоти помислів і єднання з душею своїх предків, свого народу.
Дослідники розповідають, що у давні часи процес вишивання можна було назвати ритуалом – за нього брались у визначені дні, із чистими світлими думками, закладаючи позитивну енергію у свою працю. Цікаво, що тоді жінки не копіювали чужі узори, не відшивали їх з інших виробів чи схем. Їх роботи були індивідуальними. Жінка володіла «мовою» орнаментального письма, де через кольори, лінії, візерунки створювала абсолютно унікальну річ, закодовану на добру долю для себе, чи рідної людини.
В рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» у Менському районному центрі зайнятості відбувся профінформаційний захід присвячений Дню Незалежності України за участю молодих майстрів української вишивки Владислава Смущенка, Зої Бабко, Поліни Дем’янчук та безробітних, які представили на розгляд свої вироби.
Розпочала семінар директор районного центру зайнятості Тамара Кот, яка акцентувала увагу присутніх на популяризації ідеї відродження національного рукоділля та традиційних українських ремесел. Фахівець центру зайнятості Зоя Ганнущенко ознайомила присутніх із старовинними та сучасними зразками української вишивки, продемонструвала умовну карту регіонів України за типовими для них візерунками, орнаментами і символами.
Сучасний стан нашого суспільства характеризується зростанням етнічної свідомості, посиленням його інтересу до вітчизняної історії та культури. Звернення до життєдайних джерел народного мистецтва, до збереження та оновлення всіх його видів – це усвідомлення свого родоводу, духовних традицій та відродження культури українського народу.
Учасники заходу активно відповідали на питання тесту «Чи добре ви знаєтесь на українських вишиванках» та мали змогу полюбуватися експозицією вишивок наших майстрів.
Менський районний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині реалізують великий кліматичний проєкт у рамках програми ЄС «Horizon Europe» 09:48
У Чернігові відбулося установче засідання у рамках проєкту «Чернігів за кліматичні дії та сталу трансформацію». Захід відбувся на базі Національного університету «Чернігівська політехніка».
У Ніжині поліцейські оперативно встановили та затримали підозрювану в пограбуванні літньої жінки 09:23
Оперативники Ніжинського районного управління поліції «за гарячим слідом» встановили та розшукали зловмисницю, яка пограбувала 84-річну жінку та втекла.
01 квітня: цей день в Україні і світі 08:22
День 1498 Російська агресія - Day 1498 Russian aggression
Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 17:21
На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.
Чернігівські самбісти вибороли призові командні місця на всеукраїнському чемпіонаті 16:33
Цими вихідними у Києві відбувся чемпіонат України з бойового самбо серед усіх вікових груп у розділі «Класік».