На утримання закладів професійно-технічної освіти Чернігів витрачає 80 млн. грн.
Під час розгляду Звіту про виконання міського бюджету за 1 півріччя 2017 року на засіданні виконкому Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко торкнувся питання фінансування державних закладів професійно-технічної освіти.

У Чернігові функціонує 7 державних закладів професійно-технічної освіти. Місто вважає очевидною необхідність оптимізувати їх приміщення, адже для організації навчально-виховного процесу, на думку міського голови, його потрібно майже вдвічі менше, а також розширити державне замовлення на більш потрібні сьогодні виробничі спеціальності.
Міський голова повідомив, що Міністерство освіти та науки України не заперечує проти оптимізації приміщень закладів ПТУ та скорочення ряду спеціальностей, але набір студентів при цьому не може скорочуватися.
Зважаючи на це, планувалось об’єднати 4 ПТУ: 2 * 2, втім, Міністерство освіти та науки України дало згоду на об’єднання поки що 2-х професійно-технічних закладів міста. Тож, з нового навчального року в один заклад професійно-технічної освіти будуть об’єднані: Державний професійно-технічний заклад «Чернігівський професійний ліцей деревообробної промисловості» та Державний професійно-технічний заклад «Чернігівський професійний будівельний ліцей».
З 2016 року фінансування ПТУ здійснюється за рахунок міського бюджету, а це коштує Чернігову 80 млн грн. Загалом видатки на освітянську галузь міста, враховуючи зменшення державних субвенцій і на загальноосвітні навчальні заклади, становлять 150 млн грн з міської скарбниці.
Владислав Атрошенко:
- Обласна влада теж вважає дійсно несправедливим, що громада міста сплачує стипендії студентам з області та, навіть, з інших областей країни, яких навчається у ПТУ понад 60 %.
За словами міського голови, обласній владі потрібно ще процедурно вирішити це питання з територіальними громадами, учні яких навчаються у ПТУ Чернігова. Тож, на наступний навчальний рік місто сподівається на зменшення фінансового навантаження на міський бюджет на утримання закладів професійно-технічної освіти за рахунок часткового залучення коштів з обласного бюджету або державних субвенцій.
- Місто також піднімає питання щодо розширення замовлення на спеціальності трактористів, стропальників, електрозварювальників, тобто на робочі спеціальності, реально затребувані сьогодні на ринку праці у місті, замість стилістів, візажистів та ін., - сказав міський голова.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.