Понад тисяча чернігівських дітлахів "працювали" у "Місті професій"
У робочу суботу в Чернігові працювали не лише дорослі, а й... діти. «На роботу» в Центральний парк культури та відпочинку вони йшли із задоволенням, адже саме там розташувалося «Місто професій».
Цей профорієнтаційний інтерактивний дитячий захід, організований міжнародним діловим журналом «Сommunity», проводиться на Чернігівщині вже втретє.
Його мета – ознайомлення дітей та підлітків з різними професіями. Ненадовго подорослішати, проявити свої таланти та здібності, отримати максимально повне уявлення про існуючі професії, мали змогу всі бажаючі. Участь у ньому взяли і фахівці служби зайнятості.
Незважаючи на дощову та прохолодну погоду, на захід завітало багато людей: понад тисяча дітлахів, а також їх батьки та інші містяни. В парковій зоні було розгорнуто імпровізоване містечко.
На вході до «Міста професій» діти отримували «паспорти» та ознайомлювалися з правилами поведінки. Далі в ігровій формі вони влаштовувались на роботу, пройшовши майстер-клас від фахівців певних галузей. Сумлінно виконавши певне завдання, юні «працівники» отримували запис в паспорті і винагороду – заробітну плату у вигляді умовних «грошей» - «гривників». Витратити їх можна було на солодощі та канцтовари у крамничці «Міста Професій».
Учасники «приміряли» на себе професії рятувальника, пожежника, поліцейського, стоматолога, медичного працівника, фармацевта, шоколатьє, продавця, водія, лісоруба тощо. Загалом того дня було презентовано 42 професії.
Наприклад, на майданчику від Управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій діти одягали бронежилети, каски, захисні костюми, бойовий одяг, «працювали» зі справжнім міношукачем, гасили вогонь вогнегасниками та струменем води тощо. Поліцейські надали можливість дітям «попрацювати» водіями службових машин, передати інформацію по справжній рації, увімкнути сирену, приміряти бронежилет.
Разом з фахівцями Чернігівського міського та обласного центрів зайнятості дітлахи грали в ігри, відгадували загадки про різні професії, розгадували кросворди та ребуси, ознайомилися з професіями, актуальними на сучасному ринку праці. Вони розказували про професії своїх батьків, ділилися мріями про те, ким стануть у майбутньому і що для цього треба зробити. В той час батьки мали можливість переглянути папки з описами різних професій, ознайомитися з ситуацією на ринку праці, послугами служби зайнятості тощо.
Захід сподобався усім: і маленьким відвідувачам, і їхнім батькам, які висловлювали слова подяки організаторам. Адже того дня кожна дитина змогла не лише спробувати себе у ролі того чи іншого професіонала, а й усвідомити важливість правильного вибору майбутнього фаху.
Валентина Федусь
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині викрито схему викрадення та збуту пального, призначеного для потреб оборони 17:27
Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області та ГВЗВВБ «Центр» ДПС України викрито схему незаконного викрадення палива, яке належало одному з прикордонних підрозділів Чернігівської області.
Сонячна енергетика для медичних закладів: Чернігів і Rotary Club продовжують співпрацю 16:49
5 лютого Чернігів відвідали представники Rotary Club «Kyiv–Capital» — партнери Чернігівської міської територіальної громади, за підтримки яких уже реалізовано важливий соціальний проєкт та триває підготовка до впровадження наступної ініціативи.
Чернігівщина реалізує Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»: підбито підсумки моніторингу за 2025 рік 14:47
Відбулося чергове засідання Коаліції «Чернігівщина 1325», ключовою темою якого став моніторинг виконання Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в Чернігівській області у 2025 році.
6 проєктів Чернігівщини відібрано для фінансування в межах Програми відновлення України III (транш В) 09:43
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів засідання Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів в рамках
Генеральний секретар НАТО ознайомився з роботою об’єкту енергетики та пункта незламності в Чернігові 09:42
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте з офіційним візитом на Чернігівщині. Він оглянув один з енергооб’єктів у регіоні, який зазнав ворожих ударів. Також ознайомився з роботою пункта незламності.