Учні Чернігова обговорили питання енергоефективності
Учні Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2 дізналися про методи економії ресурсів у побуті. Зацікавленість та обізнаність щодо питань енергозбереження особливі дітки продемонстрували під час інформаційної зустрічі «Я прагну бути корисним своїй державі. Зберігаючи ресурси – покращуємо майбутнє», яку організувала Громадянська мережа ОПОРА.

«Важливо працювати не лише зі звичайними дітками, а й з тими, що потребують додаткової уваги, які мають бажання долучатися до позитивних змін в державі. Молодь – майбутнє нашої держави, і потребує значних знань у різних аспектах життя. Звичайні правила поведінки у побуті стають звичками і формують раціональне ставлення до ресурсів. Наприклад, звичка закривати кран піч час чистки зубів дозволяє нам економити до 10 літрів води. А якщо не допускати утворення накипу в чайнику – це допоможе заощадити електроенергію на його обігрів», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.
Під час перегляду мультфільму «Добре світло» учні ліцею дізнавалися, як саме вони впливають на оточуючий світ. Після цього учасники зустрічі обговорили, чому важливо заміняти звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі.
Минулого року Громадянська мережа ОПОРА провела акцію зі збору макулатури у Чернігівському навчально-реабілітаційному центрі № 2, а за виручені кошти та з допомогою меценатів адміністрація закладу замінила всі звичайні лампи розжарювання на енергозберігаючі у приміщенні центру. Відтак, учні добре знають, навіщо потрібно використовувати енергоефективні заходи.
Наостанок для того, аби слідкувати за температурою в приміщенні, дітки отримали екологічний термометр від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).