Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 01:21:03

Прикордонники Чернігівського загону повели практичний тренінг щодо виявлення радіоактивних речовин та ядерних матеріалів

20.01.2017   10:09Агенцiя

Адміністрація Держприкордонслужби продовжує вживати заходи щодо вдосконалення та нарощування складових системи запобігання виявлення та припинення спроб незаконного переміщення через державний кордон радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

Так, у рамках реалізації спільного з Міністерством енергетики США проекту міжнародної технічної допомоги «Виявлення та припинення ядерної контрабанди» проведена робота щодо встановлення в 5 пунктах пропуску на українсько-білоруській ділянці державного кордону сучасних, високоефективних комплексів автоматизованого контролю за переміщення радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

Одночасно з налагоджувальними роботами, які проводяться в пунктах пропуску, Адміністрація Держприкордонслужби здійснює підготовку інспекторів прикордонної служби – дозиметристів. Так, у період з 17 по 19 січня цього року в пункті пропуску «Добрянка» Чернігівського прикордонного загону організовано та проведено практичний тренінг щодо виявлення радіоактивних речовин та ядерних матеріалів з використанням стаціонарного та переносного обладнання. Навчання проводились досвідченими спеціалістами РХБ захисту прикордонного відомства.

Під час тренінгів персонал отримав теоретичні знання та практичні навички щодо основ дозиметрії, загроз, пов’язаних з незаконним переміщенням через державний кордон ядерних матеріалів та незаконним обігом радіоактивних речовин, впливу різних видів іонізуючих випромінювань на людину та навколишнє природне середовище, способів та методів захисту від них.

Також під час занять були розглянуті питання порядку роботи стаціонарного та переносного обладнання, методології та порядку огляду осіб, транспортних засобів, вантажів (речей), пошуку, локалізації, первинної ідентифікації радіоактивних матеріалів, дотримання та забезпечення безпеки особового складу під час огляду об’єктів з підвищеними рівнями радіоактивності.

За результатами проведеного заходу персонал підрозділу, який брав участь у тренінгу, буде допущений до самостійної роботи як з переносним обладнанням, так і зі стаціонарними комплексами.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19 20:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 грудня в області зафіксовано 558 нових випадків COVID-19. Зокрема 319 — у Чернігівському районі (в тому числі 174 — у Чернігові), 82 — у Ніжинському, 71 — у Корюківському, 50 — у Прилуцькому та 36 — у Новгород-Сіверському районі. 49 захворілих госпіталізовані.

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині 16:25

Громадянин Китаю Чжу Хаотянь, який тимчасово проживає в Мінську, і білоруський виробник теплоізоляційних плит "ІСТПС" (ТМ "Істплекс") мають намір спільно придбати 82,285% акцій ПрАТ "Козець" (смт Козелець Чернігівської області).

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка 16:18

Переважна більшість жителів села Покровка, яке входить до Нетяжинського старостату Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району одинокі літні люди, пише Gorod.cn із посиланням на публікацію в газеті «Прилуччина».

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень 16:13

Програму розвитку туризму на території Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району погодили на засіданні сільської ради 23 листопада, інформує сайт тергромади.

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення 16:03

1 грудня у Деснянському районному суді Чернігова слухалася справа за відкритим провадженням за частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адмінправопорушення (про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). У діях секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції вбачили конфлікт інтересів.