Навіть діти знають, як зберігати тепло
Правила поведінки у власному будинку, яких слід дотримуватися для економії, мають бути відомі кожному, особливо підростаючому поколінню.

Саме тому 13 грудня Громадянська мережа ОПОРА провела у Чернігівському ліцеї № 22 інформаційну зустріч «Енергоефективне майбутнє – можливості доступні вже сьогодні».
Роз’яснювала особливості поведінки у власному помешканні місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець. Учасники заходу дискутували з приводу того, як кожен впливає на кількість ресурсів і що можна робити на місцевому рівні задля їх збереження. Відтак, учні аналізували, що саме слід робити, аби втримати тепло.
Серед основних ідей – використання коротких штор або жалюзі; щільно закривати вікна та двері; провітрювати кімнату декілька хвилин з повністю відкритими вікнами. Один з учнів наголосив, що нещодавно в його будинку були збори щодо встановлення лічильників на тепло.
Після обговорення та аналізу учні зрозуміли, що лічильник рахує скільки витрачено будинком чи конкретною квартирою опалення, а це – можливість контролювати, скільки витрачаєш, отже, платити менше. Крім того, учасники заходу довідалися, що теплий одяг у квартирі – ідеальне джерело тепла. Теплий джемпер може допомогти зекономити 25% енергії на додатковий обігрів.
«Щоб учасники усвідомлювали, як вони впливають на навколишнє середовище, необхідно проводити деталізовані обговорення, особливо серед молоді. Пам’ятаючи про 500 літрів втраченої води за добу через кран, який протікає, люди матимуть більше стимулу для його заміни. А якщо це гаряча вода, то даремно витрачається і газ, який потребується для її нагрівання. Реальні факти дозволяють усвідомити роль у великому процесі енергозбереження кожного», – наголосила представниця ОПОРИ.
Додатково учасники отримали постери з порадами, як економити ефективно і без жорстких обмежень, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).