Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 жовтня, 16:54:26

Навіщо потрібна Конституція?

28.11.2016   23:16

Відповідь на це питання шукали 25 листопада учні 9 та 11 класів Срібнянської середньої школи під час відкритого уроку на тему «Суть Конституції та її роль у повсякденному житті».

Це вже четверте заняття, яке проходить у закладах освіти Чернігівщини в рамках проекту  «Використання світового експертного досвіду та проведення публічних консультацій в процесі внесення змін до Конституції України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», який реалізовується Міжнародним центром перспективних досліджень. Основна мета лекцій та уроків: актуалізувати знання старшокласників про роль громадянина, його права та обов’язки, важливість участі кожного в конституційному процесі.

Учням було цікаво взяти участь в обговоренні інформаційних матеріалів щодо створення Конституції, її ролі та важливості основного закону в житті кожного. Дискусія про права та обов’язки, участі громадян у конституційному процесі захопила клас: кожному хотілося висловити свою думку. Міні-вікторина про знання своїх прав та обов’язків продемонструвала обізнаність старшокласників в цьому питанні.

Під час опитування «Навіщо людині потрібна Конституція» більше половини учасників відповіли: «Щоб знати свої права та обов’язки». Серед інших відповідей були і такі: «Будь-якому суспільству потрібна Конституція. Як на мене, вона потрібна щоб врегульовувати права, обов’язки людини. Пояснювати, що людина робити може, а що ні… Це все для того аби забезпечити мир та спокій у країні».

Багато уваги в ході уроку було приділено роз’ясненню питання участі громадян в управлінні державою та контролю за діяльністю влади.

Всі учасники отримали інформаційні матеріали про Конституцію України та пам’ятку про права і обов’язки громадян.

Останні новини Чернігівщини

Графік роботи центрів масової вакцинації у Чернігові з 25 по 31 жовтня

Графік роботи центрів масової вакцинації у Чернігові з 25 по 31 жовтня 16:42

У Чернігові всі центри масової вакцинації населення проти COVID-19 цього тижня в будні дні працюватимуть з 14.00 год. до 19.00 год., у вихідні – з 10.00 до 16.00 год.

«Намагаємося економити кисень, щоб зберегти для тих, хто у важкому стані», - Владислав Кухар про нестачу кисню в чернігівських лікарнях через зупинку його поставок

«Намагаємося економити кисень, щоб зберегти для тих, хто у важкому стані», - Владислав Кухар про нестачу кисню в чернігівських лікарнях через зупинку його поставок 16:37

Сьогодні, 25 жовтня, у Чернігівський міській раді відбувся брифінг стосовно ситуації з поширення коронавірусної інфекції, на якому генеральний директор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар повідомив про критичну ситуацію з киснем, яка виникла у місті через невиконання постачальниками своїх зобов’язань.

16:30

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

22,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

22,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 16:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 25 жовтня в області щеплено 415 694 особи (51% від загальної кількості населення).

Поліція Новгород-Сіверського району оголосила неповнолітньому про підозру у вбивстві через необережність

Поліція Новгород-Сіверського району оголосила неповнолітньому про підозру у вбивстві через необережність 09:59

Слідчий Новгород-Сіверського районного відділу поліції за процесуального керівництва прокуратури оголосив 17-річному жителю Семенівської територіальної громади про підозру в ненавмисному вбивстві.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини