Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 03:54:57

Майбутні батьки знають, як створити енергоефективне житло

27.10.2016   08:01

Зберігати ресурси для майбутніх поколінь вчилися 26 жовтня у Чернігові під час інформаційної зустрічі «Енергоефективне майбутнє – можливості доступні вже сьогодні», яку провела Громадянська мережа ОПОРА на базі Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець розповіла присутнім, як поводитися із власним житлом і не переплачувати за комунальні послуги. Звернулися за прикладами ставлення до ресурсів та безпосередньої їх переробки і до міжнародного досвіду. Учасники зустрічі дізналися про проект декількох громад Польщі, що передбачав будівництво сміттєпереробного заводу вартістю 13 млн євро.
Приклад поляків є демонстрацією того, що при бажанні можна пролобіювати зміни навіть у маленькій громаді. Враховуючи, що Чернігів – велике місто, і можливостей у нього теж більше.

«Особиста відповідальність та аналіз власних дій – запорука реалізації методів енергоефективності. Проведення звичайних підрахунків дає зрозуміти, що платити можна і за невикористані ресурси. Відтак, тепловтрати можуть бути викликані навіть одним розбитим вікном у під’їзді багатоквартирного будинку, щілинами та дверями. Це 5-15% сумарних тепловтрат всього будинку, які впливають на суму в платіжках за комунальні послуги. Зачинені двері та замінене скло у вікнах дозволить зберегти тепло всередині будинку, а не опалювати вулицю», – наголосила Наталя Висіканець.

Учасники насамперед цікавилися методами збереження тепла в багатоквартирних та приватних будинках, а саме утепленням фасаду, даху та підвалу, заміною вікон та дверей. Деякі вже планують поетапне утеплення фасаду, яке проводитимуть після завершення холодів.

Для детальнішого вивчення обговорених питань присутні отримали інформаційні постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.