Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 31 травня, 22:50:32

Про якість освіти та медицини у районах області

05.10.2016   10:30Агенцiя

На базі Куликівського аграрного ліцею проводили нараду з керівниками обласних профтехучилищ.

В обговоренні також взяли участь перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, очільник обласного управління освіти Микола Конопацький, депутат обласної ради Віктор Труш, керівництво району, підприємці.

На порядку денному — якісне функціонування закладів профтехосвіти в умовах реформування. З цього року ПТНЗ перебувають на утриманні місцевих бюджетів. Для раціонального використання коштів громади варто переглянути систему роботи цих закладів.

— Профтехосвіта, безумовно, є необхідною для України — і Чернігівщини як аграрного регіону, зокрема. Втім такі освітні заклади мають готувати фахівців відповідно до запиту роботодавців. Ми не можемо собі дозволити випускати спеціалістів, що в області не є затребуваними, — зазначив Леонід Сахневич. — Для якісної організації процесу навчання заклади мають налагодити тісну співпрацю з потенційними роботодавцями. Це дозволить не лише створити кращу базу для навчання, а й забезпечити першим робочим місцем випускників ПТНЗ.

Про "кадровий голод" робітничих професій говорили і підприємці. Також вони зауважили, що почасти учні училищ не мають достатньо знань через застарілу навчальну базу.

У свою чергу керівники освітніх закладів нарікають на недостатнє фінансування та зменшення кількості учнів, що і не дозволяє приділити достатньо уваги переобладнанню кабінетів.

Вихід із цієї ситуації учасники обговорення бачать один — підготовка кадрів, так би мовити, на замовлення роботодавців.

— Перш ніж просити державну субвенцію на профтехосвіту на наступний рік, кожне училище має довести, що воно готове працювати та йти на реформування згідно з вимогами часу. Тому керівники професійно-технічних навчальних закладів повинні зараз працювати з бізнесом і владою, щоб вийти на ту модель подальшого розвитку, яка була б для усіх комфортною, — наголосив Арсен Дідур.

Останні новини Чернігівщини

Національний мультипредметний тест-2023: на Чернігівщині 6776 зареєстрованих учасників 12:31

З 5 по 23 червня в Україні триватиме основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Детальну інформацію про час і місце його проходження учасники вже отримали у власних електронних кабінетах, створених під час реєстрації на тест.

На Чернігівщині позаштатні групи продовжують навчати громадян правилам безпеки

На Чернігівщині позаштатні групи продовжують навчати громадян правилам безпеки 12:26

Фахівці позаштатної групи Новгород-Сіверського районного відділу ГУ ДСНС України у Чернігівській області провели навчання з мінної безпеки для працівників одного з приватного підприємства у м. Семенівка.

Облаштування світлофорного об’єкта, велодоріжок, автостоянки на прибудинковій території обговорила комісія з питань безпеки та організації дорожнього руху в Чернігові 12:16

Постійно діюча комісія з питань безпеки та організації дорожнього руху в Чернігові на черговому засіданні, яке відбулося 29 травня, розглянула дев'ять питань порядку денного. Більшість з них були підтримані, але з деякими рекомендаціями.

Чернігівські поліцейські повідомили про підозру молодику у пограбуванні пенсіонерки 12:11

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали 26-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях та пограбуванні 80-річної мешканки Чернігова.