Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 листопада, 15:29:00

Термомодернізація з компенсацією коштів: можливості в Чернігові

10.06.2016   07:57

Попередити перетворення власного житла в «пожирача коштів» можна за допомогою методів енергозбереження та завдяки запровадженню термомодернізації.

Як це робити, розглядали на семінарі «Відповідальність власників – можливості заощадження» 8 червня в Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського. Захід провела Громадянська мережа ОПОРА.

Вчителі фізичної культури з Чернігівської області хотіли дізнатися більше про можливості, які наявні в Чернігові, та відвідали семінар, аби в подальшому покращувати умови власного життя та навчити енергоефективності учнів.

«Віднедавна заходи з термомодернізації будинків, де створені об’єднання співвласників, можна реалізувати за допомогою місцевої програми підтримки на умовах спів фінансування. Відтак, кошти на енергоефективні заходи складатимуться з коштів міського бюджету – 80% від загальної вартості робіт, і не менше 20% – з власних та залучених коштів ОСББ (ЖБК). Це передбачено міською програмою підтримки ОСББ та ЖБК, тож всі бажаючі можуть звернутися до органів місцевої влади, якщо хочуть отримати фінансову підтримку», – роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, Наталя Висіканець.

Програма сприяння створення та підтримки ОСББ передбачає допомогу жителям, зокрема надання коштів для розробки технічної документації та сприяння у проведенні енергоефективних заходів в багатоквартирних будинках. На реалізацію заходів у програмі виділено 25 млн 580 тис. грн з місцевого бюджету.

Окрім місцевої програми, всі мешканці багатоквартирних будинків з ОСББ мають змогу скористатися державною програмою підтримки заходів з енергоефективності. Вона передбачає компенсацію 40% кредитних коштів, витрачених жителями.

Для детальнішого вивчення обговорених питань, учасники отримали інформаційні постери про особливості збереження тепла в приміщеннях, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Екологічне виховання – шлях до збереження природи для майбутніх поколінь: брифінг у Чернігівський ОВА 15:28

Екологічне виховання – один із важливих напрямів діяльності Департаменту екології та природних ресурсів ОДА. Про це сьогодні розповіла заступниця директора Департаменту Віталіна Синіговець на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Шукала легкого заробітку в Інтернеті та втратила майже 73 тисячі гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 15:24

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» та викупати віртуальний товар, «дивитися відео і заробляти» тощо.

У Ніжині запрацював третій на Чернігівщині офіс «Зроблено в Україні»

У Ніжині запрацював третій на Чернігівщині офіс «Зроблено в Україні» 15:19

Відкрили його сьогодні на базі місцевої філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

«Гроші ходять за людиною»: у Комарівській громаді реалізується експериментальний соціальний проєкт 15:12

Заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк учора, 11 листопада, перебувала з робочим візитом у Комарівській громаді Ніжинського району.

У січні-жовтні 2025 року на Чернігівщині сплачено 34,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 10:50

До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-жовтні 2025 року сплачено 22 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини