Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 травня, 02:57:19

Студенти дізналися, що розбите вікно в під’їзді – це втрата 5-15% тепла будинку

13.05.2016   08:55Агенцiя

Як поєднати професійні навички та збереження ресурсів студенти Чернігівського ліцею залізничного транспорту дізналися 11 травня під час семінару «Енергозбереження – шлях до енергонезалежності», який провела Громадянська мережа ОПОРА.

Адже нестача ресурсів та постійний ріст тарифів змушує всіх, а особливо майбутніх спеціалістів, вчитися заощаджувати з користю і платити менше.

«Проведення звичайних підрахунків дає нам зрозуміти, що платити можна і за невикористані ресурси. Наприклад, тепловтрати провокує розбите вікно в під’їзді багатоквартирного будинку, щілини та двері. Це становить 5-15% сумарних тепловтрат всього будинку й впливає на суму в платіжках за комунальні послуги. Зачинені двері та замінене скло у вікнах дозволить зберегти тепло всередині будинку, а не опалювати вулицю. Щоб люди усвідомлювали, як саме вони впливають на навколишнє середовище, необхідно підіймати ці питання та проводити деталізовані обговорення, особливо серед молоді», – наголошує місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Учасникам семінару запропонували прості методи економії ресурсів у побуті. Наприклад, багато хто забуває вимикати із розеток електронні прилади після використання, хоча така проста дія може значно зекономити електроенергію та подовжити життя акумуляторам. Більше того, експерт наголосила, що використовують енергію навіть вимкнені прилади та ті, які переведені в режим сну, якщо вони не вимкнені з розеток.

Присутні розбиралися, що робити, аби зберігати енергію правильно та як це безпосередньо впливає на комфорт. Учасники згадували і довготермінові заходи: утеплення фасаду або покрівлі, реконструкцію вікон та дверей.

Студенти також ділилися власними методами енергозбереження, при цьому деякі вказували, що в своїх родинах постійно слідкують, як хто користується електроенергією і чи не залишаються прилади увімкненими. При цьому не в усіх учасників семінару в квартирах є всі необхідні лічильники, дехто лише планує їх встановити.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 37 нових випадків COVID-19

Виявлено 37 нових випадків COVID-19 19:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12 травня в області зафіксовано 65 нових випадків COVID-19.

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі 16:08

12 травня, в рамках виїзного засідання Кабінету Міністрів України на Чернігівщині в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм з робочим візитом побував Міністр культури України Олександр Ткаченко.

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ "Чернігівський автозавод" 14:11

Під час робочої поїздки до Чернігівської області 12 травня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ «Чернігівський автозавод».

"Велике будівництво": Реконструкція мосту через річку Остер 13:54

На Чернігівщині продовжується оновлення доріг в рамках реалізації програми Президента України "Велике будівництво".