Соціальні педагоги дізналися про методи економії на комуналці
Перетворити власний будинок в об’єкт економії можна, використовуючи доступні інструменти.

Про них 21 квітня в Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського під час семінару «ОСББ як інструмент підвищення енергоефективності для багатоквартирних будинків» розповіли представники Громадянської мережі ОПОРА.
Вчителі, педагоги-організатори, керівники гуртків та соціальні педагоги відвідали семінар, аби в подальшому покращувати умови власного житла та вчити енергоефективності учнів.
«ОСББ надає жителям багатоквартирних будинків безліч можливостей, в тому числі для проведення заходів з термомодернізації. Так, будинки з ОСББ можуть скористатися програмою державної підтримки населення, яка передбачає відшкодування суми кредиту на енергоефективні заходи.
На придбання енергоефективних матеріалів та обладнання держава компенсує для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ЖБК 40% кредитних коштів», – роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Скористатися програмою не важко, необхідно визначитися з енергоефективними заходами та підготувати всі потрібні документи. З програмою співпрацюють три банки: Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк. Скористатися програмою можуть і власники індивідуальних будинків. Так, наприклад, при купівлі «негазових» котлів компенсація складатиме 20%, а на придбання енергоматеріалів та обладнання – 30% частини суми кредиту.
В результаті, якщо, наприклад, проводити утеплення фасаду, можна не тільки отримати вищу температуру у приміщенні, а й майже вдвічі скоротити витрати на тепло. При цьому важливо звертати увагу на правильність проведення процедур з термомодернізації. Відтак, неправильне за технічними нормами, «клаптикове» утеплення може нанести шкоду конструкціям і служити не довго. А повне утеплення фасаду будинку унеможливить утворення плісняви або інші руйнації стін будинку. Тобто енергоефективні заходи, за умови їх правильної реалізації, здатні знизити суми у ваших платіжках, оскільки суттєво зекономлять ресурси.
Для детальнішого вивчення обговорених питань учасники отримали інформаційні постери про особливості збереження тепла в приміщеннях, а також щодо альтернативної енергетики, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.