"Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи"
Тематичний короткотерміновий семінар для студентів випускних курсів вищих навчальних закладів Чернігова та Ніжина розпочався в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 28 березня.
Особливості функціонування системи владних інституцій в Україні окреслив у своєму вступному слові директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
Впродовж наступних двох тижнів (28 березня – 8 квітня 2016 р.) молоді люди, які виявили бажання працювати в органах влади, братимуть участь у серії тематичних зустрічей, конверсаторіумів та «круглих столів». Вони дізнаються про організацію навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування; застосування права в державному управлінні; нормативно-правове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування.
Студенти розглядатимуть основні положення законодавства України про державну службу, антикорупційного законодавства; законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» та «Про безоплатну правову допомогу». Також увага звертатиметься на порядок підготовки та прийняття нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівні.
Учасники семінару дізнаються про сучасний стан та тенденції розвитку політичної системи України; реформи місцевого самоврядування; ознайомляться з основними напрямами бюджетної, податкової, державної гуманітарної та соціальної політики; Стратегією сталого розвитку Чернігівської області до 2020 року; станом промисловості та сільського господарства в області; положеннями Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС; положеннями Європейської хартії місцевого самоврядування та процесом децентралізації в Україні.
Представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування розповідатимуть студентам про організаційне забезпечення діяльності місцевих рад; практику діяльності районних державних адміністрацій та районних рад; контроль за виконанням документів; особливості роботи органів Державного реєстру виборців; роботу органів влади зі зверненнями громадян; застосування інформаційних технологій в роботі органів влади, впровадження технологій електронного урядування та розвитку електронної демократії; мобілізаційну роботу в органах влади та військовий облік військовозобов’язаних і призовників. Окрім цього, висвітлюватимуться особливості етики; гендерні аспекти та питання лідерства на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування.
В рамках навчання студенти пройдуть стажування в органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування; відвідають Верховну Раду України, комітети з питань науки і освіти; з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму; ознайомляться з діяльністю Національного агенства України з питань державної служби.
За результатами навчання, стажування та підсумкового тестування учасники програми отримають відповідні свідоцтва та будуть зараховані до кадрового резерву на посади в органи місцевої влади.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.
За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.
Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09
Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.