Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 травня, 03:40:38

Протягом 2015 року професійне навчання за актуальними професіями та напрямами проходили понад 5 тисяч безробітних

20.01.2016   11:08Агенцiя

Пріоритетним напрямом діяльності служби зайнятості, який сприяє подоланню дисбалансу між попитом на робочу силу та її пропозицією, є професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікація безробітних.

Протягом 2015 року за направленням центрів зайнятості Чернігівської області професійне навчання за актуальними професіями та напрямами проходили понад 5 тисяч безробітних (на 3,1% більше показника 2014 року). Вони навчалися на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця, для самозайнятості та організації підприємницької діяльності.

Після закінчення навчання 4,7 тисяч колишніх безробітних або 98,4% були працевлаштовані. Безробітні освоювали такі професії: кухар, перукар (перукар-модельєр), манікюрник, токар, столяр, слюсар з ремонту автомобілів, водій тролейбуса, водій навантажувача, кондитер, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, лицювальник-плиточник, машиніст крана (кранівник), електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, машиніст автовишки та автогідропідіймача, оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні, швачка, закрійник, оператор заправних станцій, укладальник пиломатеріалів, деталей та виробів з деревини тощо.

Для оперативного задоволення потреб роботодавців 99 осіб проходили навчання за індивідуальними планами і програмами, понад 2 тисячі - підвищували кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Крім того, 616 безробітних проходили навчання задля організації підприємницької діяльності.

Служба зайнятості активно співпрацювала у напрямку підготовки кваліфікованих робітників з професійно-технічними навчальними закладами області: Чернігівськими професійними ліцеями побуту, деревообробної промисловості, залізничного транспорту і будівельним ліцеєм, вищим професійним училищем, Ніжинськими професійними ліцеєм побуту та сервісу і агарним ліцеєм, Чернігівським обласним навчально-курсовим комбінатом тощо.

Крім того, майже 1,5 тис. безробітних Чернігівщини набували нових професій у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у Рівненській, Одеській та Сумській областях. У результаті такої співпраці ринок праці області отримав якісну робочу силу, а безробітні – професію і бажану роботу.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 37 нових випадків COVID-19

Виявлено 37 нових випадків COVID-19 19:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12 травня в області зафіксовано 65 нових випадків COVID-19.

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі 16:08

12 травня, в рамках виїзного засідання Кабінету Міністрів України на Чернігівщині в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм з робочим візитом побував Міністр культури України Олександр Ткаченко.

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ "Чернігівський автозавод" 14:11

Під час робочої поїздки до Чернігівської області 12 травня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ «Чернігівський автозавод».

"Велике будівництво": Реконструкція мосту через річку Остер 13:54

На Чернігівщині продовжується оновлення доріг в рамках реалізації програми Президента України "Велике будівництво".