Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 травня, 03:57:51

Відбулись тренінги з питань медіаграмотності для бібліотекарів

26.12.2015   16:36Агенцiя

24 та 25 грудня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбулись тренінги з питань медіаграмотності для бібліотекарів трьох обласних бібліотек та бібліотекарів Чернігівської ЦБС "Маніпуляції в ЗМІ та як їм протистояти".

Тренер Сльозка Олена пояснювала бібліотекарям як розрізняти інформування від пропаганди завдяки практичним маркерам. Учасники визначали через постери, публікації в пресі, відео пропаганду, соціальну рекламу, піар, рекламу.

Проаналізували персональне медіа-поле, ознайомилися з прикладами використання фейків та "джинси". Під час тренінгу навчалися шукати факти, розпізнавати та фейки, відрізняти інформацію від пропаганди та використовувати для перевірки інформації різні інструменти та медіа-ресурси.

Особливо бібліотекарів зацікавили способи маніпулювання в засобах масової інформації, тому значну частину часу присвятили саме цьому блоку.

Наприкінці тренінгів бібліотекарі висловлювали свої думки з приводу маніпуляцій через медіа. І зробили висновки, що такий тренінг впорядкував їх знання з медіаграмотності, адже саме бібліотекарі працюють з інформацією та поширюють її серед читачів. Тому такий тренінг був просто необхідний. А роздатковий матеріал, з яким працювали впродовж тренінгу обіцяли розповсюдити серед своїх колег.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 37 нових випадків COVID-19

Виявлено 37 нових випадків COVID-19 19:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12 травня в області зафіксовано 65 нових випадків COVID-19.

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі 16:08

12 травня, в рамках виїзного засідання Кабінету Міністрів України на Чернігівщині в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм з робочим візитом побував Міністр культури України Олександр Ткаченко.

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ "Чернігівський автозавод" 14:11

Під час робочої поїздки до Чернігівської області 12 травня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ «Чернігівський автозавод».

"Велике будівництво": Реконструкція мосту через річку Остер 13:54

На Чернігівщині продовжується оновлення доріг в рамках реалізації програми Президента України "Велике будівництво".