Журналісти стають експертами в бюджетних процесах
Журналісти Чернігівської області за допомогою інтерактивних технологій вчились основам бюджетного процесу на тренінгу: «Як писати про бюджет доступно і зрозуміло»

В привітальному слові Наталія Дрозд, керівник Центру «Доброчин», зауважила, що забезпечення прозорості бюджетного процесу це завдання не лише влади, а й громадських активістів і журналістів. Більша обізнаність громадськості про бюджетний процес уможливить подальшу участь громадян у плануванні та управлінні бюджетом.
Тренер Сергій Карелін, експерт Центру політичних студій та аналітики, розповів з яких компонентів складається «міфічна істота бюджет». Як він наповнюється і на що йдуть видатки – на ці питання шукали відповіді учасники заходу. А також вчились оперувати такими термінами, як емісія, ЗВР – золотовалютний резерв, субвенція та дотація.
Під час заходу журналісти докладно розглянули такі питання як місцеві фінанси, або в чому різниця між державним та місцевими бюджетами. Жваво обговорювались існуючі інструменти моніторингу бюджетного процесу та механізми залучення до формування бюджету і наскільки вони реалістичні в застосуванні. Адже громадяни мають знати та вміти визначати - куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти.
Шукаючи відповідь на риторичне питання де все ж таки «заховані» гроші і на якому етапі вони «зникають», учасники з’ясували, що це на 90% – державні закупівлі. Тому необхідно їх ретельно відстежувати і відповідно реагувати.
Також учасники розглянули програмно-цільовий метод, тендерні закупівлі, допорогові закупівлі, бюджет участі, бюджетний регламент та відкритий бюджет. Чим більше громадськість буде залучена до бюджетних процесів, тим краще будуть вирішуватись місцеві питання.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.