Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 липня, 19:20:22

Поліція навчала підлітків уникати насильства

27.11.2015   08:21

Представники Управління превентивної діяльності поліції провели інтерактивний урок для вихованців Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, роз'яснивши види насильства та способи протидії йому.

Цей навчально-виховний заклад був не випадково обраний для проведення уроку саме з тематики насильства, в тому числі родинного. В Чернігівському центрі соціально-психологічної реабілітації утримуються діти переважно з неблагополучних сімей.

Багатьом з них самим довелося у минулому відчути на собі прояви насильства, а подекуди - й виступати в ролі агресорів. Тож для цієї категорії юних громадян життєво важливі знання як щодо способів реагування на насильство у відношенні них, так і щодо вміння утримуватися від агресивної поведінки та передбачати її можливі правові наслідки.

До участі в уроці були запрошені підлітки різного віку, від 11 до 17 років. Слухачі виховного заходу, насамперед, за підтримки тренера з поліції визначили основні види насильства (фізичне, психологічне, економічне та сексуальне) та розглянули на прикладах, чим вони відрізняються. Також вони відразу усвідомили, що два чи й більше видів насильства можуть поєднуватися в одній агресивній дії.

Діти із задоволенням продемонстрували свої знання стосовно того, куди слід звертатися по допомогу в разі вчинення насильства. Причому першою серед названих кожним фігурувала саме поліція. Вона здатна і зупинити агресора, і притягти його до відповідальності, - пояснили підлітки. На цьому етапі уроку співрозмовники обговорили види відповідальності за насильницькі дії, застосувавши нові знання при розборі уявних життєвих ситуацій.

Підсумком заняття стала гра під умовною назвою «Відро для сміття», покликана нейтралізувати негативний попередній досвід учасників. Кожному з підлітків тренер-поліцейський запропонувала перерахувати на спеціально розданих аркушах паперу образи, завдані їм будь-коли і які їх досі гнітять. Папірці із гіркими словами належало ритуально знищити, зім'явши або розірвавши на дрібні шматки, та викинути у кошик для сміття.

Як зазначила практичний психолог реабілітаційного центру Олена Данилець, досвід спілкування з підлітками на подібні, важливі для них теми переконує, що вони й цього разу все добре почули, побачили і як слід засвоїли. Тож є надія, що здобуті на цьому уроці знання стануть їм у нагоді у подальшому житті та втримають від хибних кроків.

Останні новини Чернігівщини

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

 Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій

Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій 12:03

Перед судом постане 45-річний мешканець одного з сіл Корюківського району, який забив до смерті літню жінку. За такі дії зловмиснику загрожує до десяти років позбавлення волі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини