Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 травня, 06:29:52

Науковці та педагоги досліджували українську мову як ключовий чинник національної державності

12.11.2015   17:13Агенцiя

Традиційно з нагоди Дня української писемності і мови колектив Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського за підтримки Управління освіти і науки облдержадміністрації проводить міжрегіональні науково-практичні конференції. Темою цьогорічного форуму мово-та літературознавців стала: «Українська мова як чинник національної державності».

Свої наукові доробки, цікаві і нестандартні дослідження презентували наковці і педагоги з м.Києва та Харкова, Кіровоградської, Рівненської, Чернігівської областей. До участі у заході також активно долучились керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів української мови й літератури, учителів української мови й літератури Чернігівщини.

Пленарне засідання відкрив та презентував гостям Чернігово-Сіверську землю, яка в усі часи була надзвичайно багата талановитими людьми, ректор ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Анатолій Заліський.

Проблему лінгводидактичної стратегії навчання магістрантів мовознавчих дисциплін в умовах вищого навчального закладу висвітлив завкафедри української мови Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор Станіслав Караман.

Цікаво розкрив роль української мови у формуванні національної свідомості школяра завкафедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія», доктор педагогічних наук, професор Іван Хом’як.

Проблему формування критичного мислення у просторі національного освітнього дискурсу у своєму виступі підняв проректор науково-педагогічної роботи ЧОІППО імені К.Д. Ушинського Віктор Довбня. Цікавими прикладами інноваційних процесів у сучасному українському суспільно-політичному дискурсі поділилась доцент кафедри філософії та гуманітарних дисциплін Чернігівського національного технологічного університету, кандидат філологічних наук Людмила Зіневич.

Формування світогляду школярів на основі ідеаційно-концептуального аналізу літературних творів розглянув у своєму виступі завкафедри методики викладання української мови і літератури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доктор педагогічних наук, професор Юрій Бондаренко.

Роль українознавчої гри «Соняшник» у національно-патріотичному вихованні учнів розкрив директор з науково-методичної роботи творчого об’єднання «Соняшник», заслужений учитель України, кандидат біологічних наук Руслан Шаламов.

Специфіку тестових завдань з української мови і літератури висвітлив завідувач кафедри українознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська Академія», кандидат філологічних наук, доцент Ігор Помазан.

Цьогорічна конференція стала справді особливою і цікавою. Окрім того, що у 2015 році ми відзначили своєрідне повноліття – 18 річницю святкування Дня української писемності і мови, цьогоріч ідейні натхненники наукового заходу на Чернігівській землі творчо підійшли до організації конференції. Справжньою окрасою заходу став виступ театру «Джерело» у складі студентів Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка. Нікого із присутніх у залі не залишили байдужими вірші учнів Чернігівської ЗОШ І-ІІІст. №20 на тему «Україна єдина». А зворушлива патріотична літературно-музична композиція театральної студії художнього слова закладу до сліз розчулила і вразила усіх учасників конференції.

Після пленарного засідання робота конференції продовжилась у 2 секціях: «Українська мова як націєтворчий складник освітнього процесу» та «Українська мова як інструмент пізнання інших культур».

Останні новини Чернігівщини

Рік «єВідновлення» на Чернігівщині: понад 700 млн гривень у вигляді різних компенсацій 16:34

Починати відбудову потрібно, не чекаючи закінчення війни. Такого принципу Україна дотримується від самого початку повномасштабного вторгнення росії. Рік тому Міністерство інфраструктури України запровадило програму "єВідновлення", мета якої допомогти українцям, чиє житло понівечили або зруйнували росіяни.

Горизонтальні контакти та медичне партнерство: Чернігівщина на другому Міжнародному саміті міст і регіонів 16:32

Делегація з Чернігівської області, яку очолив перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем, взяла участь у другому Міжнародному саміті міст і регіонів. Захід відбувся у Києві на базі Конгресу регіональних і місцевих влад при Президентові України 9 травня – у День Європи.

На що скаржаться пацієнти у Чернігівській області. Як подати скаргу до НСЗУ: алгоритм дій 13:44

Національна служба здоров’я України з початку 2024 року отримала 1 080 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги, зокрема на лікарні Чернігівської області – 20.

 Росіяни вдарили

Росіяни вдарили "Іскандером" по території Прилуцької громади 13:40

Росіяни 9 травня вдарили ракетою "Іскандер-М" по території Прилуцької громади на Чернігівщині.

Місяць служби за три: для кого діятиме норма про пільговий розрахунок вислуги років — роз’яснення юристів

Місяць служби за три: для кого діятиме норма про пільговий розрахунок вислуги років — роз’яснення юристів 13:32

По новому рахуватимуть вислугу років особам, звільненим з військової служби, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Кого стосуватимуться зміни — у розʼясненні юристів Українського ветеранського фонду

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини