Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 11:07:51

Учень Чернігівського ліцею № 32 досліджував сучасні матеріали і технології на Всеукраїнській школі-семінарі

19.10.2015   11:23

Нещодавно у рамках Міжнародної конференції «HighMatTech» проходила Всеукраїнська школа-семінар «Сучасні матеріали та технології». Ця школа-семінар проходить раз на два роки, цьогоріч її відвідали 22 учні – члени МАН, які займаються науковими дослідженнями в галузі матеріалознавства.

Чернігівську область представляв учень 11 класу Чернігівського ліцею № 32 Чернігівської міської ради Бондар Костянтин.

Школярі прослухали лекцію про засади наукової діяльності, яку читав завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Ігор Чернецький, відвідали лекції закордонних учених, виконали роботи лабораторного практикуму під керівництвом доцента інженерно-фізичного факультету НТУУ «КПІ», кандидата технічних наук Анатолія Мініцького і наукового співробітника відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидата технічних наук Артема Атамася. Також учні презентували свої науково-дослідні роботи і побували на кількох екскурсіях.

Викладачі МАН проводили лабораторні роботи з курсу «Властивості матеріалів». Загалом таких робіт було шість, одну частину їх присвятили механічним властивостям матеріалів, а іншу − електрофізичним властивостям матеріалів.

Костянтин Бондар під впливом насичених наукою днів розповідав про те, що матеріалознавство – майбутнє світу, адже його вплив на інші науки очевидний і вагомий. Як стверджував хлопець, особливих змін зазнає робототехніка – з кожним роком усе меншими стають контролери і процесори. Якщо раніше комп’ютер займав кілька кімнат, то тепер його можна помістити у ручний годинник.

− Я колись чув таку цитату, що матеріалознавство змінить світ більше, ніж електроніка… Під час цієї школи проводилися дуже цікаві лекції, а викладачі, які працювали з нами, знані не тільки в Україні, а й у світі. Нам читали лекції іноземні спеціалісти і особисто мені цікаво було послухати, як працюють іноземні науковці з інвесторами, – поділився Костя.

Після завершення роботи школи-семінару заступник директора НЦ «МАНУ» Костянтин Трушковський вручив учням сертифікати про участь, наголосивши, що МАН завжди допоможе їм під час перших кроків у науці:

− Хочу, щоб усі пам’ятали: наш центр, наша лабораторія завжди відкриті для вас, ми створені для вас, працюємо для того, щоб підтримати ваші наукові, творчі пошуки і діяльність.

Упродовж чотирьох днів школи-семінару МАНівці під керівництвом методистів НЦ «МАНУ» влаштовували свій побут і дозвілля в Міжнародному центрі дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP у Пущі-Водиці. Тут проходили і дитячі знайомства, обмін дослідницьким досвідом і, можливо, зароджувалися ті осередки молодих науковців, які будуть «рухати» матеріалознавство, щоб воно, як зауважив Костя, змінило світ.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 17 червня травня по 8:00 18 червня 2021 року.

В Україні зафіксовано 967 нових випадків захворювання на COVID-19

В Україні зафіксовано 967 нових випадків захворювання на COVID-19 08:57

Серед них - 32 дитини та 6 медпрацівників.

Податківці викрили схему ухилення від оподаткування ПДВ на суму понад 400 тисяч гривень

Податківці викрили схему ухилення від оподаткування ПДВ на суму понад 400 тисяч гривень 08:04

Аудиторами Головного управління ДПС у Чернігівській області на підставі інформації, отриманої від управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Чернігівській області виявлено схему, за результатом якої зменшено накопичене від’ємне значення по податку на додану вартість на суму понад 300 тис грн та упереджено відшкодування ПДВ на суму понад 100 тис гривень.

Вбивство пенсіонерки за 7300 гривень – судитимуть 27- річного чернігівця

Вбивство пенсіонерки за 7300 гривень – судитимуть 27- річного чернігівця 07:49

Чернігівською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 27-річного мешканця Чернігова за фактами умисного вбивства з корисливих мотивів та розбою (п. 6 ч. 2 ст. 115 та ч. 4 ст. 187 КК України).

Поліція затримала чоловіка, який понад рік переховувався від відбування покарання

Поліція затримала чоловіка, який понад рік переховувався від відбування покарання 07:31

Оперативники Новгород-Сіверської районної поліції встановили місцезнаходження чоловіка, якого в лютому 2020 року Коропський районний суд Чернігівської області засудив до 4 років позбавлення волі за грабіж.