Про наукову та науково-технічну діяльність в Ченігівської області за січень–червень 2015 року. ДОВІДКА
Упродовж І півріччя 2015 р. в Чернігівській області наукові дослідження та розробки виконували 14 організацій різних секторів та галузей науки.
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка
Ними виконано наукових та науково-технічних робіт на суму 15,5 млн.грн. Науково-технічні розробки становили 47% загального обсягу робіт, науково-дослідні роботи – 51%.
Майже дві третини обсягу науково-технічних робіт на суму 11 млн.грн. виконано в галузі природничих наук (з них 59% – біологічні), чверть на суму 4 млн.грн – у галузі технічних наук.
Із державного бюджету на виконання наукових та науково-технічних робіт надійшло 6,8 млн.грн., або майже половина загального обсягу внутрішніх витрат (у І півріччі 2014 р. – більше 7 млн.грн.). Пріоритетним напрямом бюджетного фінансування залишається діяльність у галузях сільськогосподарських та біологічних наук, в які спрямовано, відповідно, 47% та 43% загального обсягу бюджетних коштів.
Загальна чисельність працюючих у наукових організаціях станом на 1 липня 2015 р. становила 688 осіб, в їх числі 4 доктори і 35 кандидатів наук.
Найбільш активними в проведенні наукових досліджень та розробок були Ніжинський НВК "Прогрес" і Чернігівський інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії 14:50
9 лютого до поліції надійшло повідомлення про пожежу в одному з домоволодінь в селищі Ріпки Чернігівського району.
У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби 14:47
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованого злочинного угруповання медиків, які налагодили корупційну схему ухилення від мобілізації
Надзвичайні події в області за останню добу 11:43
Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 іншу подію. Внаслідок надзвичайної ситуації та небезпечних подій загинули 4 особи.
У 2025 році ПРООН допомогла Чернігівщині розчистити майже 14 тисяч тонн завалів 11:42
У минулому році розчистити майже 14 тисяч тонн завалів допомогла Чернігівщині Програма розвитку ООН (ПРООН). Організація за фінансування Уряду Японії провела демонтаж пошкоджених будівель, розчищення територій і сортування відходів у трьох громадах області. Зокрема, було охоплено 57 локацій в Чернігівській, Іванівській та Куликівській ТГ. При цьому демонтовано 46 будівель і розчищено 11 громадських просторів.
10 лютого: цей день в Україні і світі 08:48
День 1448 Російська агресія - Day 1448 Russian aggression