Як чернігівських дітей рятувальники навчали основам безпеки життя
Літо – пора канікул та активного відпочинку, коли можна на весь наступний рік набратися сили, здоров’я та енергії.
Величезну роль у цьому питанні приділяється дитячим оздоровчим таборам. Керівництво таборів також надає велику увагу попередженню дитячого травматизму. Це різноманітні конкурси, виставки, в яких діти охоче приймають участь.
Не пасе задніх у цьому питанні і дитячий оздоровчий табір «Електронік», що в селі Снов'янка Чернігівського району. 23 липня поточного року на його базі під гаслом «Запобігти. Врятувати. Допомогти» вже третій рік поспіль проводиться Всеукраїнська акція за участю Управління ДСНС України у Чернігівській області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області, Управління ДАІ УМВС України в Чернігівській області, Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби.
Програма запланованих заходів була дуже різноманітною. Після урочистого відкриття капітанам кожної із шести ліг вихованців були видані «подорожні листи», з якими вони подорожували від одного демонстраційного майданчика до іншого.
Так, в шести куточках табору діяли шість станцій:
… водолази Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби демонстрували своє рятувальне та водолазне спорядження, порятунок «потопельника» та надання йому першої медичної допомоги. Діти самі змогли спробувати себе в ролі рятувальників та переконались на практиці, що порятунок людини на воді це дуже нелегка справа і що відпочинок на морі, річці чи ставку завжди вимагає пильності і не допускає безпечності;
… піротехнічна група аварійно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області продемонструвала дітлахам порядок поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів та засобів для їх виявлення. Також діти побачили своїми очима з чим приходиться стикатися справжнім піротехнікам-рятувальникам та оглянули цілий арсенал вибухонебезпечних речовин (міни, гранати, вибухівка тощо), засобів підриву та захисного спорядження;
… на третій станції вихованці табору ознайомились з обладнанням реанімаційного автомобіля та отримали навички надання першої медичної допомоги при різних життєвих обставинах;
… представники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області розгорнули мобільний навчально-консультаційний пункт та ознайомили вихованців з різними небезпеками, які можуть чекати людину в побуті. Були продемонстровані різноманітні прилади та сучасні індивідуальні засоби порятунку під час пожежі;
… діти з великою зацікавленістю ознайомились зі складом та технічними можливостями пожежного автомобіля. Дітлахи змогли самостійно під керівництвом фахівця приміряти на себе костюм пожежного, розгорнути пожежне обладнання та навіть спробувати гасити умовне полум’я за допомогою пожежного ствола;
… і нарешті, співробітники ДАІ УМВС України в Чернігівській області наглядно показали важливість правильної поведінки на дорозі та продемонстрували новинки обладнання інспекторів ДАІ, їх технічні можливості. Під час рольової гри, яку організували представники міліції, діти продемонстрували свої знання з правил дорожнього руху.
На спортивному майданчику була проведена естафета з безпеки життєдіяльності, де діти показали своє вміння та навички в надзвичайних ситуаціях. Потім був проведений конкурс дитячого малюнка, в якому після довгих сперечань суворе журі визначило переможців.
В якості подяки за проведення свята юні таланти продемонстрували невеличкий концерт.
І як заключний етап акції - загальні збори вихованців оздоровчого табору, керівництва закладу та гостей в актовому залі, де були підведені підсумки проведених заходів. Переможці конкурсу дитячого малюнка та естафети нагороджені грамотами.
Діти виглядали втомленими, але задоволеними і щасливими.
Михайленко С.В.,
методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.