Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 09:54:14

Війна за право навчатися у школі. ВІДЕО

01.07.2015   10:24

Так званим «достойникам» Сосницького району війну оголосили жителі трьох сіл – Лави, Киріївка і Змітнів через те, що вже кілька сесій поспіль депутати райради хочуть закрити школи у цих селах.

Районний відділ освіти, який на стороні депутатів, озвучує свої аргументи на користь ліквідації навчальних закладів – для повноцінного існування освітньої галузі району не вистачає понад п’яти мільйонів гривень, крім того, не виплачено майже півтора мільйона зарплати за червень педагогам району. Вихід з цієї ситуації керівники Сосниччини вбачають у закритті малокомплектних шкіл. Тут знову була сесія і знову був конфлікт, а от на чию користь він закінчився – далі.

Освітня галузь Сосницького району нині переживає складі часи. На весь район залишилося десь півтори тисячі школярів і працює 20 навчальних закладів. І ось чергова сесія райради в рамках так званої «оптимізації мережі освітніх закладів» вже вдруге хоче закрити три школи–дев’ятирічки – Лавську, Киріївську і Змітнівську.

Селяни протестують. Натовпом вони йдуть до сесійної зали і обіцяють вийти звідти, лише якщо депутати не підтримають важливі питання порядку денного щодо закриття навчальних закладів. І тут знову виникає конфлікт, бо голова райради Геннадій Смаглюк ставить на голосування пропозицію провести сесію в закритому режимі. За присутніх змітнівчан, киріївчан і лавчан вступаються депутати райради.

Селяни таки залишилися в сесійні залі і стали слухати доповідь начальника районного відділу освіти Михайла Дуся. Він озвучує цифри, які тягнуть на дно освітню галузь району. Субвенція на рік складає трохи більше 18-ти мільйонів гривень, а вже понад 10-ть мільйонів навчальні заклади Сосниччини використали, не виплачено майже півтора мільйона зарплати за червень педагогам району, а ще близько 300 тисяч освіта заборгувала за комунальні послуги. Полатати всі фінансові дірки нема за що.

Але доповідь «начальника освіти» селяни не чують. У них своя позиція: хоч в цих сільських школах навчається не більше 20-ти дітей у кожній, це буде як страшний вирок для села.

Після годинної словесної суперечки голова райради нарешті ставить крапку у протистоянні селян і депутатів, поставивши питання на голосування.

Рішення не прийнято по жодній зі шкіл, які на цій сесії планували закрити. Оптимізація освітньої галузі у Сосницькому районі вже п’ятий рік поспіль проходить з великим боєм. Не уявляють, що буде далі, селяни. Їм хоч і вдалося відстояти три сільські школи, але питання по їх існуванню поки що у підвішеному стані.

 

Останні новини Чернігівщини

КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17

Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.

Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42

Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.

Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08

8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.

Де робити, аби добре заробити? 15:34

Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:

Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09

В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини