Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 14:44:54

Улітку запрацюють мовні табори

25.04.2015   10:06

Схоже, пришкільні оздоровчі табори відходять у минуле. Міністерство освіти і науки України вирішило, що вони не виправдовують себе, і запропонувало під час літніх канікул на базі загальноосвітніх навчальних закладів зробити тритижневі мовні табори.

Мета проекту — підвищити рівень володіння англійською мовою серед учнів усіх шкіл країни, зацікавити дітей до вивчення іноземних мов, привернути увагу суспільства до цієї теми.

Управління освіти Чернігівської міської ради влітку цього року планує відкрити мовні табори на базі загальноосвітніх навчальних закладів №№ 1, 2, 15, 22, 32, 35, 36. Це будуть «кущові» табори, участь у роботі яких зможуть взяти учні і з інших навчальних закладів.

Як пояснила начальник відділу шкіл управління освіти міськради Інна Дешко, на базі вищезгаданих шкіл заплановано створити одну-дві групи, що працюватимуть за програмою літніх мовних таборів, інші діти, як і раніше, відвідуватимуть звичайні пришкільні табори.

Скільки створюватимуть мовних груп, поки що невідомо, адже це залежатиме, у першу чергу, від попиту на таку освітню послугу. Інна Дешко пояснила, що батьки, які хочуть, щоб їхня дитина відвідувала під час канікул мовний табір, повинні звернутися з відповідною заявою до директора закладу, де навчається дитина. У заяві треба обов’язково вказати номер школи (із перерахованих), на базі якої дитина бажає оздоровитися та отримати додаткові знання з англійської мови. «Відповідно до кількості поданих заяв спеціалісти управління і будуть формувати мовні групи», — розповіла спеціаліст.

Мовні табори покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року. Утім, вони будуть проводитися під час найдовших канікул, коли школярі потребують відпочинку. Саме тому вивчення іноземних мов у жодному разі не повинно перетворюватися на продовження навчального процесу. «Участь у мовному таборі допоможе дітям розкрити свої таланти й отримати досвід спілкування іноземною мовою. При цьому знання дитини не будуть оцінювати, як у школі, і вона буде сприймати навчання як гру. Усе буде проводитися в ігровій формі, щоб вивчення іноземних мов для наших школярів стало цікавою та популярною справою», — каже Інна Дешко.

До роботи в таборах планують залучати волонтерів — носіїв іноземних мов, а також студентів місцевих університетів відповідних спеціальностей та, можливо, вчителів іноземної мови.

Інна Дешко розповіла, що існує багато пропозицій щодо формату організації мовних таборів. Але буде це клуб за інтересами, театральна студія чи інший проект, поки невідомо. 7 квітня на базі науково-методичного центру управління освіти відбулась інформаційна нарада для педагогічних працівників, залучених до роботи в літніх мовних таборах. Під час наради обговорювалися питання методичного забезпечення, а також рекомендації щодо їхнього формату, змісту та діяльності. Розробляється проект Положення про літні школи з іноземних мов.

На базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського створено творчу групу для розробки програми та окремих завдань на допомогу вчителям і волонтерам, планується також проведення низки практичних вебінарів.


Олена Березкіна
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини