Педагоги та психологи Чернігівщини взяли участь у інформаційному заході проекту "Здорова родина - здорова країна"
23 квітня волонтери ЧМЦ «Жменя» провели інформаційно-просвітницьку акцію в рамках проекту «Здорова родина – здорова країна» серед педагогів-психологів шкіл, дитячих садочків та інших навчальних закладів Чернігова та області.

Під час акції поширювалися буклети та роздаткові матеріали, інформація в яких стосується планування сім’ї та видів контрацепції. Також із буклетів можна дізнатися про сайт програми «Здоров’я жінок України» - www.planA.org.ua, де отримати відповіді на питання он-лайн. Крім того, свої питання можна задати фахівцям по телефону гарячої лінії – 0-800-50-27-57.
Спілкуючись з педагогами та психологами, які працюють у навчальних закладах, Регіна Гусак повідомила, що метою проекту «Здорова родина – здорова країна» є зменшення кількості абортів та незапланованих ранніх вагітностей, привернення уваги чернігівців до питання збереження репродуктивного здоров’я та ефективного планування сім’ї.
Лісовецька Ірина Миколаївна, методист обласного центру практичної психології та соціальної роботи, інформаційну зустріч прокоментувала так:
- Такі заходи і програми дуже корисні, тому що психолог, працюючи в школі з дітьми і батьками, стикається з різними проблемами здорового способу життя, репродуктивного здоров’я. Зрозуміло, є прикрі факти того, що підлітки у дуже юному році роблять аборти. А як допомогти дитині зрозуміти себе, зрозуміти свою дорослість, педагоги знаходять відповіді та отримують необхідні навички завдяки таким програмам і тренінгам. І дуже мені імпонує те, що наші психологи завжди залюбки беруться за будь-яку роботу і поповнюють свою скарбничку знань, а діти за це їм віддячують.
На думку вчителів дітям та підліткам потрібно говорити про стосунки та про репродуктивне здоров’я. Головне, надати правдиву інформацію і саме ту, яка потрібна в даний період розвитку юної людини.
Анастасія Володимирівна, школа №30
- Я вважаю, що це дуже важливо у сучасному житті. Адже коли молода дівчина чи хлопець закохується і думає про стосунки, то він/вона мають пам’ятати і про наслідки. Звичайно хотілося б вберегти їх від негативних моментів, щоб вибір був свідомим і безпечним. Саме тому такі інформаційні кампанії дуже корисні і важливі.
Я вважаю, що потрібно говорити і про статеве життя, і про планування сім’ї, не треба соромитися. Розповідати та пояснювати треба з 14-15 років, а зараз, коли діти дорослішають раніше, то і з 12-13 років. Зараз дівчата вже у сьомому класі починають зустрічатися з хлопцями, закохуватися. І тому важливо проводити інформування серед учнів.
Ірина Вікторівна, Краснохутірська школа-інтернат
- Я помітила, що діти хочуть знати термінологію, як правильно називаються ті чи інші речі, органи і т.д.. Звичайно, що про свої проблеми у стосунках учням більше подобається спілкуватися наодинці, вони тоді є більш щирими. Завдяки інформатизації підлітки вже знають які є засоби контрацепції та захворювання. Але часто інформація може бути неповною або викривлена, тому важливо вчасно допомогти і дати пояснення.
Зі своїми дітьми почала б говорити на тему статевих стосунків десь років у 13-14. Хоча якби питали раніше, то і раніше.
Прес-служба ЧММГО ММЦ "Жменя"
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.