Фахівці ендокринології обговорили новітні методи лікування та профілактики раку щитоподібної залози
«Медичні наслідки Чорнобильської катастрофи. Стан здоров’я та шляхи його збереження у постраждалого населення області у відділений після аварійний період» — така тема науково-практичної конференції, що днями відбулась в Чернігівському обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення.

Під час техногенного вибуху на ЧАЕС в атмосферу потрапила велика доза радіоактивних елементів: стронцій, полоній, технецій, цезій. Але найбільше було радіоактивного йоду, який в організмі людини здатен поглинатися лише клітинами щитоподібної залози.
Після квітня 1986 року кількість людей із новоутвореннями та порушеннями функціонування щитоподібної залози дуже зросла. Тому відтоді зусилля медиків не лише України, а і без перебільшення, всього світу спрямовані на подолання післячорнобильського лиха.
Учасники конференції – провідні українські фахівці у галузі ендокринології та спеціалісти Чернігівщини обговорили новітні методи лікування та профілактики раку щитоподібної залози.
Заступник директора Інституту ендокринології та обміну речовин Валерій Терещенко зазначив, що до аварії на ЧАЕС серед 12-ти мільйонного дитячого населення України реєструвалося лише 10 випадків раку щитоподібної залози за рік. Тепер цю хворобу виявлено майже у тисячі дітей, причому більшість з них живуть у північних районах України, в т.ч. і на Чернігівщині.
— Тому разом із Американським інститутом раку ми реалізуємо програму «Вивчення впливу різних доз радіоактивного йоду на стан щитоподібної залози підлітків та дітей України». Зараз у нас на обліку перебувають понад 15 тис. пацієнтів, яких не менше, ніж раз на два роки ми ретельно обстежуємо. Прикро, але на ці 15 тис. припадає до 200 випадків раку щитоподібної залози, тобто, 1 рак на 65 обстежень. Це дуже і дуже багато. Тому для своєчасного виявлення хвороби і початку лікування необхідно обстеження проводити щорічно, – зазначив Валерій Терещенко.
Також учасники конференції обговорили питання надання спеціалізованої допомоги постраждалим від аварії на ЧАЕС та воїнам, що демобілізувалися з лав Українського війська і перебувають на лікуванні у закладах системи охорони здоров’я Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.