Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 04:41:34

Фахівці ендокринології обговорили новітні методи лікування та профілактики раку щитоподібної залози

23.04.2015   18:40Агенцiя

«Медичні наслідки Чорнобильської катастрофи. Стан здоров’я та шляхи його збереження у постраждалого населення області у відділений після аварійний період» — така тема науково-практичної конференції, що днями відбулась в Чернігівському обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення.

Під час техногенного вибуху на ЧАЕС в атмосферу потрапила велика доза радіоактивних елементів: стронцій, полоній, технецій, цезій. Але найбільше було радіоактивного йоду, який в організмі людини здатен поглинатися лише клітинами щитоподібної залози.

Після квітня 1986 року кількість людей із новоутвореннями та порушеннями функціонування щитоподібної залози дуже зросла. Тому відтоді зусилля медиків не лише України, а і без перебільшення, всього світу спрямовані на подолання післячорнобильського лиха.

Учасники конференції – провідні українські фахівці у галузі ендокринології та спеціалісти Чернігівщини обговорили новітні методи лікування та профілактики раку щитоподібної залози.

Заступник директора Інституту ендокринології та обміну речовин Валерій Терещенко зазначив, що до аварії на ЧАЕС серед 12-ти мільйонного дитячого населення України реєструвалося лише 10 випадків раку щитоподібної залози за рік. Тепер цю хворобу виявлено майже у тисячі дітей, причому більшість з них живуть у північних районах України, в т.ч. і на Чернігівщині.

— Тому разом із Американським інститутом раку ми реалізуємо програму «Вивчення впливу різних доз радіоактивного йоду на стан щитоподібної залози підлітків та дітей України». Зараз у нас на обліку перебувають понад 15 тис. пацієнтів, яких не менше, ніж раз на два роки ми ретельно обстежуємо. Прикро, але на ці 15 тис. припадає до 200 випадків раку щитоподібної залози, тобто, 1 рак на 65 обстежень. Це дуже і дуже багато. Тому для своєчасного виявлення хвороби і початку лікування необхідно обстеження проводити щорічно, – зазначив Валерій Терещенко.

Також учасники конференції обговорили питання надання спеціалізованої допомоги постраждалим від аварії на ЧАЕС та воїнам, що демобілізувалися з лав Українського війська і перебувають на лікуванні у закладах системи охорони здоров’я Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.