Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 13:53:30

Якісна освіта є інвестицією в майбутнє – Президент на зустрічі зі студентами в Чернігівському університеті ім.Шевченка

31.03.2015   18:05Агенцiя

Президент Петро Порошенко провів зустріч зі студентами та професорсько-викладацьким складом Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

Президент наголосив, що «проведення реформ в освітній сфері України сприятиме підвищенню престижу та якості навчання».

Петро Порошенко зауважив, що вважає за доцільне скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні. Глава держави зауважив, що через корупційну і непродуману політику попередніх урядів в Україні невиправдано зросла кількість вищих навчальних закладів, яка сягає найвищого в Європі показника – 1 заклад на 49 тис. населення. Президент додав, що, наприклад, у Німеччині та у Франції цей показник в 10 разів та в 30 разів відповідно менше. При цьому він зауважив, що якість освіти в цих країнах значно вища.

«Болісно скорочувати, але ситуація така, що беруть у молоді гроші, а замість знань і професії видають порожній папірець. І як результат – нульовий інтерес від ринку праці. Такі виші треба закривати або надавати їм інший статус», – сказав Президент. Глава держави впевнений, що при скороченні кількості вишів престиж і якість освіти зростатиме.

Глава держави також зауважив, що реформа в галузі освіти вже була започаткована з прийняттям закону «Про вищу освіту». Водночас Президент наголосив, що «вища школа має пам’ятати, що вона має автономні права, які підвищують її відповідальність за якість освіти, яку вона надає».

Президент висловив переконання, що поліпшенню ситуації в галузі сприятиме процес демократизації освіти: «Без запровадження принципу демократизації життя в університетах не буде демократизації в суспільстві», – зауважив Глава держави.

Петро Порошенко переконаний, що якісна освіта є запорукою побудови якісно нової країни. «Це абсолютно чітка інвестиція в майбутнє. Не навчиш, не виховаєш нове покоління – нічого не буде», – сказав він.

Глава держави також підкреслив важливу роль працівників освіти. «Ваша робота зараз надзвичайно важлива для того, щоб змінити країну, реформувати її. Нам потрібні освічені, професійні, позбавлені радянського мислення кадри», – наголосив він.

Президент впевнений, що теперішні студенти є яскравим прикладом патріотизму. У цьому контексті він також зазначив, що свідомо були зроблені пільги для студентів під час проведення мобілізації, щоб вони мали можливість отримати якісну освіту.

Президент зазначив, що українці завжди демонстрували прагнення бути європейцями. «Перед нинішнім поколінням українців стоїть надзвичайно важливе завдання – провести реформи, змінити країну, зробити все для того, щоб ми відчували себе по-справжньому європейською державою», – наголосив Петро Порошенко.


Довідка:

Історія Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка бере початок з Чернігівського колегіуму, заснованого у 1700 році за взірцем Києво-Могилянської академії.

Нині в університеті навчається 5 756 студентів, з них – 3 586 осіб на денній формі навчання, 2170 осіб – на заочній формі навчання, здійснюється підготовка 127 аспірантів та 6 докторантів. Освітній процес забезпечують 36 кафедр, понад 70 відсотків професорсько-викладацького складу – доктори наук і професори, кандидати наук і доценти.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини