Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 жовтня, 08:43:45

Особливості організації освітнього процесу в умовах сьогодення та забезпечення організованого закінчення 2014-2015 навчального року

25.03.2015   08:09Агенцiя

Саме під такою назвою 24 березня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відкрилась дводенна нарада за участю працівників Управління освіти і науки облдержадміністрації, спеціалістів ЧОІППО ім. К.Д.Ушинського, директорів інтернатних закладів та ліцеїв обласного підпорядкування.

Розпочинаючи перший день роботи наради, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський зазначив: «2015 рік є особливим і непростим для освітян, і перш за все у сфері фінансування, адже цьогоріч вводиться нова практика і механізм надання освітньої субвенції та субвенції на підготовку робітничих кадрів». Наразі триває процес внесення змін і доповнень до порядку використання освітньої субвенції, зокрема і в частині оплати поточних видатків, що є надзвичайно важливим для закладів інтернатного типу.

Крім того, Анатолій Заліський наголосив на важливості максимально ефективного і раціонального використання коштів на харчування дітей у межах чітко визначених обсягів, при цьому не зменшуючи якість надання таких послуг. Особливу увагу присутніх начальник Управління освіти і науки звернув і на необхідність посилення заходів з економії енергоносіїв у навчальних закладах та широкого залучення енергозберігаючих технологій.

Підсумовуючи свій виступ, Анатолій Заліський вкотре закликав усіх присутніх виважено і обережно підходити до питання використання державних коштів за новими принципами фінансування та побажав керівникам закладів плідного і корисного спілкування у рамках наради.

Більш детально усі особливості і новації бюджетної політики у 2015 році розкрила присутнім заступник начальника Управління – начальник фінансово-економічного відділу Людмила Чубич.

Актуальні питання матеріального забезпечення інтернатних закладів та проведення державних закупівель висвітлив начальник відділу маркетингу, державних закупівель та комплектації Центру матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів Чернігівської обласної ради Сергій Назаренко.

Про ключові юридично-правові питання функціонування інтернатних закладів області доповів начальник юридичного сектору Центру матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів Сергій Дубравін.

З основними нюансами ведення документації загальноосвітнього навчального закладу за матеріалами перевірок Міністерства освіти і науки України ознайомила учасників начальник відділу розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Управління освіти і науки облдержадміністрації Олена Соронович.

Роль кадрового менеджменту в управлінській діяльності керівника навчального закладу розкрив начальник відділу вищих навчальних закладів, науки та кадрової роботи Управління освіти і науки облдержадміністрації Василь Глузд.

На прохання учасників наради начальник відділу професійно-технічної освіти Управління освіти і науки облдержадміністрації Володимир Глузд висвітлив найбільш актуальні питання та проблеми щодо подальшого навчання у професійно-технічних навчальних закладах випускників шкіл-інтернатів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування наголосив.

Окрім отримання корисної інформації та рекомендацій щодо організації навчально-виховного процесу у сучасних умовах під час проведення наради керівники навчальних закладів мали змогу також задати нагальні питання своїм колегам і поділитись власним досвідом у вирішенні певних проблемних питань.

Наступного дня на керівників навчальних закладів чекає не менш плідний день, адже представники Управління освіти і науки облдержадміністрації та ЧОІППО імені К.Д. Ушинського зосередять їх увагу на детальному розгляді особливостей використання сучасних технологій під час вивчення гуманітарних та природничо-математичних дисциплін, актуальних шляхів удосконалення та підвищення якості навчально-виховного процесу відповідно до вимог сьогодення. Крім того, особливу увагу учасників зосередять на розгляді надзвичайно важливих у наш час питань національно-патріотичного виховання підростаючого покоління та організації на належному рівні роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в інтернатних закладах.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19 19:48

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 жовтня в області зафіксовано 1033 нових випадки COVID-19.

Особи з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС запрошуються до участі у соціальних проєктах «Професія для життя» та «Повернувся з АТО – повернись до життя» 14:34

З метою професійної орієнтації та набуття необхідних знань, соціалізації й адаптації до суспільства учасників АТО/ООС з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання 04 листопада 2021 року заплановано початок реалізації двох всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю.

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 14:32

26 жовтня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу 14:23

Заміна ділянки магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вулиці Пушкіна від перехрестя з вулицею Гетьмана Полуботка до вулиці Коцюбинського виконується за планом і добігає кінця. Роботи виконуються силами КП «Чернігівводоканал».

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних 14:14

Через погіршення епідемічної ситуації, а саме збільшення рівня захворюваності на COVID-19 та випадків госпіталізації кількість звернень до швидкої допомоги зростає з кожним днем. Їх кількість доходить до тисячі на добу.