Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 08:09:37

Чернігівський Навчально-методичний центр профспілок: роз'яснюємо новий порядок розслідування нещасних випадків

10.02.2012   14:33Агенцiя

Наприкінці минулого року вступив в дію новий порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (затверджений Постановою КМУ № 1232 від 30.11.2011 р.).

Цей документ, як і кожен новий нормативний акт потребує пояснення та коментарів фахівців. З цією метою 8 лютого в Навчально-методичному центрі профспілок був проведений семінар для представників профспілкових організацій з питань охорони праці.

Відкрив семінар Петро Чорнорот - заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, передавши слово Олександру Сухорукову, заступнику начальника державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду у Чернігівській області, який зробив порівняльний аналіз нового Порядку розслідування, а також відповів на запитання слухачів семінару.

Питанню представництва відповідних представників профспілкових організацій з питань охорони праці під час проведення розслідування нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві був присвячений виступ Анатолія Пономаренка - головного технічного інспектора праці Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

Зокрема він відзначив зміни в організації роботи повноважних представників з охорони праці, так роботодавець тепер зобов'язаний повідомити первинну  профспілкову організацію (а в деяких випадках і профорганізацію вищого рівня) про нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання незалежно від членства в профспілці потерпілого. Новий Порядок розслідування також зобов'язує забезпечити належні умови для роботи комісії по розслідуванню нещасних випадків. Після цього необхідно письмово повідомити потерпілого або уповноважену ним особу про його права і запросити до співпраці із зазначеною комісією.

Також у новому Порядку, за пропозицією профспілок, ввели пункт в якому йдеться про те, що нещасний випадок буде пов'язаний з виробництвом, якщо він стався під час виконання дій в інтересах підприємства, на якому працює потерпілий, тобто дій, які не належать до його трудових (посадових) обов'язків. Зокрема із запобігання аварій або порятунку людей та майна підприємства, будь-яких дій за дорученням роботодавця. Це саме стосується й участі у спортивних змаганнях, інших масових заходах та акціях, які проводяться підприємством самостійно або за рішенням органів управління за наявності відповідного розпорядження роботодавця.

Щодо переліку обставин за яких настає страховий випадок держаного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання виступив Петро Пономаренко - головний страховий експерт з охорони праці, зав. сектору організації профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у Чернігівській області.


Віталій Копиш, заступник завідувача навчальним відділом підприємства "Навчально-методичний центр" Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини