Активна влада та пасивна громада: діалог у м. Мена розпочато
13 березня в міста Мена, в залі засідань міської ради відбулись громадські слухання на тему «Влада та громада: інструменти взаємодії» за участю міського голови Федора Фесюна. Зокрема, мова йшла про перспективи ухвалення Статуту територіальної громади міста Мена.

Це вже третє слухання в рамках проекту «Громадські слухання». Слухання відбулись у м.Ніжин, Новгород-Сіверський, Сониця. Ці міста об’єднує одне: інформаційний вакуум між громадою та владою. Відсутність порталів та ресурсів, які б дозволяли отримувати інформацію про діяльність ради, її рішень. Чим менше місто тим більша ця інформаційна прірва. Однак, буває і навпаки. Місто Мена має картину з точністю та навпаки. Активна влада і дуже пасивна громада.
Участь в слуханнях приймали міський голова Федір Фесюн, заступник міського голови Юрій Стальниченко, представники громадських інституцій Мени та Чернігова, а також представники засобів масової інформації.
Відкриваючи захід Тетяна Громова, голова ГО «Молодь – XXI століття», зазначила про необхідність налагодження діалогу між владою та громадою в будь-якомумісті, що дає змогу з одного боку громаді впливати на процес прийняття рішень, з іншого легко та ефективно ухвалювати рішення.
Міський голова Федір Фесюннаголосив “Враховуючи те, що в 2015 році буде проведено реформу місцевого самоврядування, все більшого актуального значення набуває вплив громади на міську владу. В Менській міській раді використовуються різноманітні способи ведення такого діалогу: звернення, оголошення, оприлюднення важливої для жителів інформації через ЗМІ та інтернет-ресурси (в т.ч. і офіційний сайт міської ради), організація прямих телефонних ліній, безпосереднєспілкування з працівниками міської ради та її депутатами, ін.. В свою чергуце приносить певний результат, який видно не тільки в прийнятих рішеннях ради.”
Виступаючи перед присутніми, Павло Пущенко, голова освітнього центру «Ініціатива», експерт з питань місцевого самоврядування звернув увагу на діюче законодавство, яким регламентується робота, спрямована на взаємодію між владою та громадою, а також розповів про механізми, які для цього доцільно використовувати – це громадські слухання, загальні збори та місцеві ініціативи. Порядок їхпроведення слід визначити у статуті територіальної громади або ж в окремих положення хмісцевих рад.
Павло Пущенко проаналізував проект статуту територіальної громадиміста Мена, який вже декілька разів намагались затвердити, але з ряду причин, він так і не був прийнятий.
Депутат міської ради Валентина Новик розповіла присутнім як розроблявся проект статуту міста та що ставало на перепоні у його прийнятті. Після жвавої дискусії присутні зійшлися на думці, що на сьогодні в першу чергу варто розробит иположення про місцеві ініціативи та громадські слухання.
На закінчення заходу перед присутніми виступив Юрій Стальниченко, заступник міського голови, який наголосив: «Міська рада ніколи не відвертається від підтримки громадської ініціативи, і тому є підтвердження, але на жаль інколи ініціатива громадян проявляється після прийняття важливих рішень. Щобуникнути таких ситуацій, у міської ради є власний сайт, де публікуються як міськіновини так і проектирішень, з якимивартоознайомлюватись і вноситипропозиції в установленому законом порядку. Крім того є і власнасторінка на Фейсбуці. По можливості рішення публікуються в ЗМІ, або ж можна ознайомитись з прийнятими рішеннями, які стосуються всіх жителів міста, безпосередньо відвідавши міську ради».
На завершення заходу Юрій Валерійович подякував ініціаторам та учасникам заходу за змістовну роботу і висловив надію, що досить скоро містоМенавідчує ефект від продуктивного діалогу між міською владою та громадою. Враховуючи активність міської влади, положення та сам Статут територіальної громади міста Мена буде прийнятий найближчим часом.
Найближчі громадські слухання відбудуться у м. Корюківка 20 березня 2015 року.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.