Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 22:28:21

Прилуцький район та реформа територіального устрою

06.03.2015   10:07

Сьомий семінар «Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів» пройшов 5 березня в Прилуках. Водночас на ньому вперше обговорювався Закон України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», який щойно набув чинності. На заняття запрошувалися голови територіальних громад Прилуччини.

Відкрили семінар в.о. голови райдержадміністрації Денис Росовський та голова районної ради Лариса Татарченко.

Як наголошувалося на початку, зустріч не мала на меті розгляду глобального питання негайного здійснення низки реформаторських кроків. Завдання інше – розібратися, чим викликана необхідність та невідворотність змін, що вже зроблено і до чого варто готуватися в найближчому майбутньому. Зараз, не чекаючи підказок та вказівок.

Викладачі (директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та консультант із питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонрозвитку Юрій Вдовенко) докладно зупинилися на змісті тих нормативно-правових актів, що вже ухвалені, зокрема, змінах до Податкового та Бюджетного кодексів, в т.ч. – проголосованих на поточному тижні. Як з`ясувалося, найпроблемнішим був і залишається податок на нерухомість. Також багато нарікань викликає прозорість (чи – її брак) процедури стягнення акцизів на місцях.
 
Загальне здивування та нерозуміння слухачів викликала відсутність плати за надра до місцевих бюджетів в частині, що стосується нафти та газу. Разом із тим учасники семінару визнали, що в Прилуцькому районі досі немає жодного прикладу реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад», хоча він діє вже майже півроку. Вочевидь, це вже запитання до самих голів територіальних громад. Надалі слухачі детально розібрали положення закону, спрямованого на об`єднання територіальних громад. Найбільший інтерес викликали повноваження нової посади старости.

Учасники семінару висловили сподівання, що незабаром уряд ухвалить низку документів, необхідних для запровадження положень Закону на практиці.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.