Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 червня, 13:24:07

Прилуцький район та реформа територіального устрою

06.03.2015   10:07

Сьомий семінар «Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів» пройшов 5 березня в Прилуках. Водночас на ньому вперше обговорювався Закон України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», який щойно набув чинності. На заняття запрошувалися голови територіальних громад Прилуччини.

Відкрили семінар в.о. голови райдержадміністрації Денис Росовський та голова районної ради Лариса Татарченко.

Як наголошувалося на початку, зустріч не мала на меті розгляду глобального питання негайного здійснення низки реформаторських кроків. Завдання інше – розібратися, чим викликана необхідність та невідворотність змін, що вже зроблено і до чого варто готуватися в найближчому майбутньому. Зараз, не чекаючи підказок та вказівок.

Викладачі (директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та консультант із питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонрозвитку Юрій Вдовенко) докладно зупинилися на змісті тих нормативно-правових актів, що вже ухвалені, зокрема, змінах до Податкового та Бюджетного кодексів, в т.ч. – проголосованих на поточному тижні. Як з`ясувалося, найпроблемнішим був і залишається податок на нерухомість. Також багато нарікань викликає прозорість (чи – її брак) процедури стягнення акцизів на місцях.
 
Загальне здивування та нерозуміння слухачів викликала відсутність плати за надра до місцевих бюджетів в частині, що стосується нафти та газу. Разом із тим учасники семінару визнали, що в Прилуцькому районі досі немає жодного прикладу реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад», хоча він діє вже майже півроку. Вочевидь, це вже запитання до самих голів територіальних громад. Надалі слухачі детально розібрали положення закону, спрямованого на об`єднання територіальних громад. Найбільший інтерес викликали повноваження нової посади старости.

Учасники семінару висловили сподівання, що незабаром уряд ухвалить низку документів, необхідних для запровадження положень Закону на практиці.

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини