Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 червня, 08:33:31

Семінар про податкову реформу провели міські податківці

05.03.2015   11:15

Днями фахівці ДПІ у м. Чернігові провели черговий загальний семінар для суб'єктів підприємницької діяльності міста з роз'яснення положень податкової реформи та актуальних питань при складанні податкової звітності з урахуванням змін, внесених Законами України до Податкового кодексу України.

Відкриваючи захід заступник начальника інспекції Володимир Мехед зазначив, що основними завданнями, які стоять перед органами фіскальної служби є стабільне наповнення бюджету, підвищення рівня добровільності сплати податків та залучення представників громадськості до співпраці.

Нові аспекти оподаткування податком на прибуток та ПДВ, порядок заповнення та відображення податкових накладних у єдиному реєстрі, електронне адміністрування ПДВ, особливості оподаткування доходів громадян у 2015 році, нарахування та сплата військового збору, а також упередження тінізації доходів громадян та виплат зарплат у "конвертах", кампанія "Декларування-2015"- усі ці теми були висвітлені під час семінару.

Жваве обговорення викликали питання щодо нарахування у 2015 році єдиного соціального внеску. Заступник начальника відділу адміністрування ЄСВ Лілія Лизогуб підкреслила, що відтепер працедавцям – фізичним особам не потрібно реєструвати трудові договори з найманими працівниками у службі зайнятості.

Натомість, згідно із змінами внесеними Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до ст. 24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та повідомлення про це фіскальної служби. Оскільки на сьогодні відсутній порядок повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013р. № 454, до прийняття відповідного порядку, вважається «повідомленням», яке подається у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника з зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками. При цьому, окремо при кожному прийнятті працівника на роботу, титульний аркуш з таблицею 5 додатка 4 до Порядку не подається.

Також було поінформовано і користувачів РРО щодо змін, які внесені до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Практично кожен платник єдиного податку має перейти на застосування касового апарату.

При цьому, вимоги щодо застосування касових апаратів набирають чинності:
- для платників єдиного податку третьої групи – з 01 липня 2015 року;
- для платників єдиного податку другої групи – з 01 січня 2016 року.
Не застосовуватимуть реєстратори розрахункових операцій лише платники єдиного податку другої і третьої груп (підприємці), які здійснюють діяльність на ринках, продають товари дрібно роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також всі платники єдиного податку першої групи.

Учасники семінару мали можливість поставити свої запитання працівникам інспекції та одразу ж отримати відповіді.

Підбиваючи підсумки хочеться відмітити, що подібні заходи надзвичайно важливі для платників, адже вони дають змогу підвищити рівень їх обізнаності та вирішити нагальні питання щоденної діяльності шляхом конструктивного діалогу.

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини