Податківці міста розповіли про зміни у законодавстві
2015 рік розпочався з реформ податкового законодавства: скоротилася кількість податків, прийнято закон про податковий компроміс, знижено ставки ЄСВ, запроваджено електронне адміністрування ПДВ, встановлено на 2 роки мораторій на перевірки контролюючих органів тощо.

З метою роз’яснення змін, які набрали чинності згідно з Законами України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» працівники податкової інспекції міста провели два загальних семінари. Близько 600 представників бізнесу міста отримали роз’яснення нових правил і особливостей адміністрування податків з 1 січня поточного року.
Відкриваючи захід, перший заступник начальника ДПІ у м.Чернігові Олександр Марухленко зазначив, що до бюджетів усіх рівнів у 2014 році від платників міста надійшло 1,1 млрд. грн. податків і зборів, в тому числі: до Державного бюджету зібрано майже 453,8 млн.грн., до місцевого бюджету - 611,1 млн.грн. та 1,3 млрд. грн. ЄСВ. Основними завданнями, які стоять перед органами фіскальної служби є стабільне наповнення бюджету, підвищення рівня добровільності сплати податків, залучення громадськості до співпраці і контролю діяльності органів фіскальної служби та якомога швидше роз’яснення платникам змін податкового законодавства.
Начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Вікторія Соломко повідомила, що з 1 січня 2015 року суттєво змінилися правила формування податкового кредиту звітного періоду. Насамперед, платникам слід пам’ятати, що задекларувати до податкового кредиту відповідного звітного періоду суми «вхідного» ПДВ можна лише за податковими накладними, які зареєстровані в ЄРПН. Для цього покупець має надіслати в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримає електронне повідомлення про реєстрацію податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН та вказані документи в електронному вигляді.
Правила формування податкового кредиту у випадках постачання послуг нерезидентом на митній території України також змінилися. Право на податковий кредит у платників відтепер виникає у дату складання платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
«Термін реєстрації податкової накладної в ЄРПН залишився без змін – 15 календарних днів, наступних за датою її складання. Якщо 15-день припадає на вихідний або святковий – кінцевий термін реєстрації на наступний робочий день не переноситься»,- нагадала фахівець інспекції.
Нормами Податкового кодексу, що діяли до 1 січня 2015 року було передбачено, що у випадку, коли постачальник не зареєстрував в ЄРПН податкову накладну у зазначений термін, покупець міг задекларувати право на податковий кредит та отримати його, подавши скаргу на постачальника за формою додатку 8 до звітної декларації по ПДВ. Наразі подання такої скарги є лише підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця й не надає право на податковий кредит.
Увагу присутніх було зосереджено на поетапному запровадженні системи електронного адміністрування ПДВ. «Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Кодексом. Норми Кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними», - зазначила Вікторія Соломко.
Начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Алла Супрун зупинилася на змінах правил оподаткування податком на доходи фізичних осіб, розширенням бази оподаткування військовим збором.
Відповідно до нової редакції статті 167 Податкового кодексу України, у випадку, коли доходи, які нараховуються працівнику у формі заробітної плати, інших винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (12180 грн.) – ставка ПДФО становить, як і раніше, 15 відсотків.
Якщо ж вказані доходи в календарному місяці перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (12180 грн.) до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.
Користуючись нагодою, вона нагадала, що з 1 січня розпочалася кампанія декларування доходів громадян за минулий рік, яка триватиме до 1 травня. Податківець закликала платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок - своєчасно подати декларацію та сплатити податок.
Не залишилися поза увагою і зміни з податку на прибуток, плати за землю, єдиного податку, ЄСВ, податку на нерухоме майно та інших обов’язкових платежів. Учасники семінару мали можливість задати запитання фахівцям інспекції та отримати відповіді.
Підбиваючи підсумки семінарів можна сказати, що подібні заходи є надзвичайно важливі, адже вони дають змогу вирішити нагальні питання шляхом конструктивного діалогу та підвищити рівень обізнаності платників.
Такі заходи податковою інспекцією міста проводитимуться і надалі.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.