Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 вересня, 13:39:42

Податківці міста розповіли про зміни у законодавстві

04.02.2015   08:15

2015 рік розпочався з реформ податкового законодавства: скоротилася кількість податків, прийнято закон про податковий компроміс, знижено ставки ЄСВ, запроваджено електронне адміністрування ПДВ, встановлено на 2 роки мораторій на перевірки контролюючих органів тощо.

З метою роз’яснення змін, які набрали чинності  згідно з Законами України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та «Про збір та облік єдиного  внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» працівники податкової інспекції міста  провели два загальних семінари. Близько 600 представників бізнесу міста  отримали роз’яснення нових правил  і особливостей адміністрування податків з 1 січня  поточного року.

Відкриваючи захід, перший заступник начальника ДПІ у м.Чернігові Олександр Марухленко зазначив, що до бюджетів усіх рівнів у 2014 році від платників міста надійшло 1,1 млрд. грн. податків і зборів, в тому числі: до Державного бюджету зібрано майже 453,8 млн.грн., до місцевого бюджету - 611,1 млн.грн. та 1,3 млрд. грн. ЄСВ. Основними завданнями, які стоять перед органами фіскальної служби є стабільне наповнення бюджету, підвищення рівня добровільності сплати податків, залучення громадськості до співпраці і контролю діяльності органів фіскальної служби та якомога швидше роз’яснення платникам змін податкового законодавства.

Начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ  Вікторія Соломко повідомила,  що з 1 січня 2015 року суттєво змінилися правила формування податкового кредиту звітного періоду. Насамперед, платникам слід пам’ятати, що задекларувати до податкового кредиту відповідного звітного періоду суми «вхідного» ПДВ можна лише за податковими накладними, які зареєстровані в ЄРПН. Для цього покупець має надіслати в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримає електронне повідомлення про реєстрацію податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН та вказані документи в електронному вигляді.

Правила формування податкового кредиту у випадках постачання послуг нерезидентом на митній території України також змінилися. Право на податковий кредит у платників відтепер виникає у дату складання платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

«Термін реєстрації податкової накладної в ЄРПН залишився без змін – 15 календарних днів, наступних за датою її складання. Якщо 15-день припадає на вихідний або святковий – кінцевий термін реєстрації на наступний робочий день не переноситься»,- нагадала фахівець інспекції.
Нормами Податкового кодексу, що діяли до 1 січня 2015 року було передбачено, що у випадку, коли постачальник не зареєстрував в ЄРПН податкову накладну у зазначений термін, покупець міг задекларувати право на податковий кредит та отримати його, подавши скаргу на постачальника за формою додатку 8 до звітної декларації по ПДВ. Наразі подання такої скарги є лише підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця й не надає право на податковий кредит.  

Увагу присутніх  було зосереджено на поетапному запровадженні системи електронного адміністрування ПДВ. «Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Кодексом. Норми Кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними», - зазначила Вікторія Соломко.

Начальник відділу адміністрування  податку на доходи фізичних осіб Алла Супрун  зупинилася на змінах правил оподаткування податком на доходи фізичних осіб, розширенням бази оподаткування військовим збором.

Відповідно до нової редакції статті 167 Податкового кодексу України, у випадку, коли доходи, які нараховуються працівнику у формі заробітної плати, інших винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (12180 грн.) – ставка ПДФО становить, як і раніше, 15 відсотків.

Якщо ж вказані доходи в календарному місяці перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (12180 грн.) до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.
Користуючись нагодою, вона нагадала, що з 1 січня   розпочалася кампанія декларування доходів громадян за минулий рік, яка триватиме до 1 травня. Податківець закликала платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок - своєчасно подати декларацію та сплатити податок.

Не залишилися поза увагою і зміни з податку на прибуток, плати за землю, єдиного податку, ЄСВ, податку на нерухоме майно та інших обов’язкових платежів. Учасники семінару мали можливість задати запитання фахівцям інспекції та отримати відповіді.

Підбиваючи підсумки семінарів можна сказати, що подібні заходи є надзвичайно важливі, адже вони дають змогу вирішити нагальні питання шляхом конструктивного діалогу та підвищити рівень обізнаності платників.

Такі заходи податковою інспекцією міста проводитимуться і надалі.

Останні новини Чернігівщини

У Батурині пройшла всеукраїнська патріотична акція, присвячена Левку Лук’яненку У Батурині пройшла всеукраїнська патріотична акція, присвячена Левку Лук’яненку 13:38

У місті Батурині Чернігівської області пройшла Всеукраїнська національно-патріотична акція імені Левка Лук’яненка "Народжений бути вільним".

У Сосницькій громаді вчилися розвивати сільський зелений туризм 13:23

У п'ятницю, 24 вересня ініціативна група "Сосниччина туристична" за підтримки Сосницька громада в рамках реалізації проекту "Сосницький туристично-інформаційний центр" провела захід "Школа сільського зеленого туризму".

27 вересня розпочинається Всеукраїнський тиждень серця

27 вересня розпочинається Всеукраїнський тиждень серця 13:16

Його мета – привернути увагу широких кіл громадськості, медичної спільноти та влади до проблем виникнення, профілактики та лікування серцево-судинних захворювань.

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою 12:35

Державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль.

У Чернігівській області відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 12:17

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА 28 вересня проводитиме комплексну технічну перевірку територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та навчальних повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини