Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:25:36

Планування сім’ї, репродуктивне здоров’я та контрацепція – важливі складові здоров’я суспільства

21.01.2015   13:45Агенцiя

Аби аборт не був засобом планування сім’ї, а безпліддя не ставало жахом для молодих сімей треба мати інформацію та знання про репродуктивне здоров’я, засоби контрацепції, тощо.

Саме такою є мета проекту «Здорова родина – здорова країна», який реалізує громадська організація «Жменя» на Чернігівщині. Потужна інформаційна кампанія, флеш-моби, лекції та тренінги, «живі» мікрофони – все це аби привернути увагу людей до проблеми та допомогти її вирішити.

На прес-конференції, присвяченій старту другого етапу проекту, керівник «Жмені» Регіна Гусак зазначила:
- Досягти широкого інформаційного охоплення в Чернігівській області населення репродуктивного віку ми плануємо завдяки залученню до роботи потужних партнерів, а саме, Центр планування сім’ї, Клініки дружні до молоді, Чернігівський обласний та міський центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Департамент сім’ї молоді та спорту Чернігівської ОДА, місцевих та регіональних ЗМІ.

Також вона розповіла про існування інформаційного ресурсу з питань збереження репродуктивного здоров’я та планування сім’ї як веб-ресурс www.planA.org.ua та безкоштовної гарячої лінії 0 800 50 27 57.

За словами головного спеціаліста Чернігівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, координатора заходів проекту «Здорова родина – здорова країна» Наталїї Волинець флеш-моби та «живі» мікрофони довели свою ефективність під час першого етапу, тому їх кількість буде збільшено. Так організатори планують провести флеш-моби до таких дат: Міжнародного дня презервативу, Дня святого Валентина, Міжнародного жіночого дня,  Всесвітнього дня здоров’я, Міжнародного дня сім’ї, а також під час тижня Збереження репродуктивного здоров’я та планування сім’ї в травні.
Також пані Наталія повідомила про те, що зараз триває набір бажаючих для навчання у школі волонтерів. До речі, щоб взяти участь у школі треба заповнити анкету ГО «Жменя».

Лікар-уролог-андролог Центру планування сім’ї В’ячеслав Деркач зазначив, що за останні роки значно збільшилася кількість випадків безпліддя. Так, за статистикою, практично кожна сьома пара стикається з цією проблемою. І майже у 50% - причина у здоров’ї чоловіків. Це пов’язано з тим, що вони соромляться йти до лікарів із своїми чоловічими проблемами. При цьому на думку лікаря, якби лікування відбувалося вчасно, то такої кількості бездітних сімей можна було б уникнути. Цікаво, що часто дуже дорого і довго від безпліддя лікують жінку, а проблема зовсім не в ній.
- Більшість хвороб можна попередити і успішно вилікувати на ранніх стадіях, тому поінформованість про важливість та можливості збереження репродуктивного здоров’я дуже важлива, - переконаний В’ячеслав Деркач.
При цьому лікар вважає, що зараз сексуальна культура молоді покращилася.
- Раніше єдиним засобом планування сім’ї був аборт, - наголосив В’ячеслав Деркач. – А сьогодні завдяки пропаганді здорового способу життя більше молодих сімей приділяють уваги питанню планування сім’ї та здоров’ю.

Павло Коротков, практичний психолог Чернігівської міської Клініки дружньої до молоді розповів, що дуже часто молодь вже звертається з негативними наслідками – запальними процесами, захворюваннями сечостатевої системи та інфекціями, які передаються статевим шляхом. Він наголосив, що консультації у клініці для молоді безкоштовні, анонімні та конфіденційні. У 2014р. в Клініку звернулися за індивідуальними консультаціями до гінеколога 1585 молодих людей, до психологів – 119 молодих людей саме з питань збереження репродуктивного здоров’я, безпліддя, планування вагітності, сексуальних стосунків.
На його думку треба говорити з дітьми і розповідати правду про статеві стосунки, вагітність, контрацепцію, тощо. А батьки часто соромляться обговорювати це у сім’ї (лише 40-50% школярів кажуть, що вдома обговорюється тема сексу).

У школах деякі вчителі також вважають цю тему небезпечною. Павло Коротков навів цитату вчительки однієї зі шкіл Чернігова: «Ми не розповідаємо нашим учням про тютюнопаління, алкоголь та секс, - бо це може викликати у них цікавість». Але на переконання психолога говорити потрібно і важливо.

Його думку підтверджує член Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛСНІДом, Чернігівського відділення Світлана Бубєнчикова: «Головне завдання батьків – не брехати, а категорично правильно і чесно відповідати на питання дітей».

Але проект відповідатиме на питання тих, хто старше 18 років, бо саме з цього віку фахівці визначають репродуктивний вік. Тож під час лекцій та інформаційних заходів Громадської організації «Жменя» можна буде дізнатися про те, що замовчували вчителі та батьки, або навчитися говорити із своїми дітьми, щоб для них тема статевих відносин не була табу. І назва проекту «Здорова родина – здорова країна» перетворилась на девіз суспільства.

Проект «Здорова родина – здорова країна» реалізується Чернігівською молодіжною громадською організацією «Міський молодіжний центр «Жменя»  у рамках програми «Здоров’я жінок України» за підтримки Інституту досліджень та тренінгів імені Джона Сноу.
Контакти:
Регіна Гусак – Голова правління (066)209-55-05, (063)402-73-03
Олена Трубенок – керівник проекту (068) 120 36 90, (0462) 93 07 36

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.