Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 05:09:39

Податківці та громадськість обговорили новації в законодавстві

19.01.2015   13:25

У приміщенні Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області відбулася зустріч з представниками бізнесу та громадських організацій. Тема спілкування - зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо податкової реформи.

Захід відкрила заступник начальника ГУ ДФС у Чернігівській області Христина Будзяновська. Перш за все, вона подякувала представникам громадськості  за ініціативу та активність щодо організації зустрічі, тема якої надзвичайно актуальна. Тому роз’яснювальна робота, зокрема у формі семінарів, буде активізована і на рівні податкових інспекцій.

Законодавчими  змінами навантаження з державного бюджету частково перекладено на місцеві бюджети, тимчасово введений мораторій і на проведення перевірок. Тому важливо своєчасно володіти інформацією, щоб цей процес був безболісним як для бюджету, так і для бізнесу.

Будзяновська Х.І. назвала ряд законодавчих нововведень, які спрямовані на зменшення податкового навантаження на бізнес та громадян, спрощення процедури оподаткування та детінізацію економіки. Зокрема, йшлося про відміну деяких податків та зборів, зміну ставок оподаткування,  нововведення в спрощеній системі оподаткування, в адмініструванні єдиного соціального внеску тощо.

Фахівці провідних підрозділів Головного управління ДФС у Чернігівській області розповіли про новації у податковому законодавстві. Зокрема, начальник управління оподаткування юридичних осіб Ірина Буглак роз’яснила зміни в оподаткуванні юридичних осіб. З нововведеннями в оподаткуванні фізичних осіб ознайомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін.

Заступник  начальника відділу  контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Валерій Коваль говорив про зміни в оподаткуванні підакцизних товарів. Тема виступу начальника управління податкового та митного аудиту Євгенія Шульги –проведення  контрольно-перевірочної роботи. Всі виступаючі відповіли на численні запитання, які надійшли напередодні зустрічі та виникали під час спілкування.

Зміни щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб – важливий крок до детінізації ринку праці. До обговорення механізмів реалізації нововведень активно долучилися і представники обласного та міського центрів зайнятості. Зокрема, акцентували увагу на питаннях прозорості трудових відносин, йшлося про відповідальність за використання нелегальної найманої праці тощо.

В ході зустрічі надходили і пропозиції, які заслуговують на увагу. Така активна позиція бізнесу та громадськості Чернігівщини сприятиме успішній реалізації законодавчих змін, наповненню бюджетів та подальшому удосконаленню податкового законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 251 нових випадків COVID-19

Виявлено 251 нових випадків COVID-19 19:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 14 травня в області зафіксовано 251 новий випадок COVID-19.

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами 18:59

Про це повідомив речник патрульної поліції Чернігівської області Віталій Копистко. "Коли патрульні прибули на виклик щодо погрози вбивством людині в одній із квартир житлового будинку, агресивний чоловік пішов на них з ножами в обох руках. На вимогу покласти ножі він не відреагував, тож патрульні мусили застосувати зброю", - розповів пресофіцер.

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області 16:43

13 травня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулось засідання обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства.

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького 15:44

14 травня у Чернігівській ОДА відбулося вручення обласної щорічної Премії ім. Левка Ревуцького номінантам 2020 року.