Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 серпня, 06:42:52

Інтелектуальний двобій школярів Чернігівщини і Гомельщини

30.12.2014   07:50

27 грудня ЧОДТРК «Сівер-центр» транслювала довгоочікувану подію інтелектуальної громади Чернігівщини – IV Міжнародну гру «Віват, інтелект!» серед школярів Чернігівської та Гомельської областей. Помірятися ерудицією і кмітливістю зібралися дві команди від України: «Кліо» Будинку дітей та юнацтва м. Ніжина (керівник Василь Сурков) та «Фенікси» Варвинської районної гімназії (керівник Олександр Дегтяренко).

Протистояли їм на ігровому майданчику 2 команди Клуба інтелектуальних ігор «Біла рись» Гомельського державного обласного палацу творчості дітей та молоді: «Поліські амазонки» (керівник Тамара Климович) та «Драники» (керівник Ольга Климович).

Очолив делегацію Республіки Білорусь та оцінював результати гри у складі міжнародного журі відомий інтелектуал, гравець телевізійного клубу «Що? Де? Коли?» Леонід Климович.

На початку гри капітани команд за доброю традицією обмінялися сувенірами на згадку та побажали один одному успішної гри.

Протягом усієї гри атмосфера на розумовому ринзі була справді напруженою. Глядачі у студії всіляко підігрівали пристрасті довкола поєдинку та активно вболівали і підтримували своїх улюбленців бурхливими оплесками, підбадьорюючими плакатами та емоційними вигуками.

За ігровими столами точилася запекла боротьба. Часто долю інтелектуального двобою вирішувало не стільки знання правильної відповіді, скільки швидкість натискання кнопки. Питання були різноманітними та охоплювали різні сфери: літературу, історію, географію, науку та мистецтво. Були й питання на кмітливість. Для того, щоб знайти відповідь на більшість з них, потрібно було продемонструвати не тільки глибокі знання, а й уміння швидко логічно думати. Тому й не дивно, що у фінальному бої зійшлися такі досвідчені інтелектуали, як команда «Кліо» та «Драники».

У перерві між іграми своїми яскравими виступами підіймали настрій глядачам та бойовий дух командам вокальне тріо у складі Єлизавети та Анни Соболєвих і Кирила Топоркова з Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №29 та лірична танцівниця Христина Домишлинець, учениця Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.

І ось настає найочікуваніша мить – журі оголошує остаточні результати міжнародної гри. За підсумками заключного етапу змагань перемогу здобули розумні хлопці з Ніжина – команда «Кліо».

Справжнім апогеєм заходу стала урочиста церемонія нагородження команд.

Щирі побажання на адресу школярів прозвучали від начальника Управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолія Заліського, головного редактора обласного телебачення Андрія Ясного, представників Української православної церкви Київського патріархату.

Звертаючись до учасників, Анатолій Заліський привітав усіх з успішним продовженням інтелектуального марафону «Віват, інтелект!», який стартував на міжнародному рівні у 2011 році, і продовжує набувати популярності серед дитячої аудиторії. «Ми вдячні нашим партнерам з Управління освіти Гомельського виконкому, з якими нас пов’язує тісна дружба і співпраця, та командам-учасницям гри і їх керівникам, які у наш непростий час знайшли можливість приїхати до нас» - зазначив він. Анатолій Заліський підкреслив, що «Віват, інтелект!» - це не тільки цікаві змагання інтелектуалів, а й, перш за все, живе неоціненне спілкування з ровесниками, яке переростає потім у справжню міцну дружбу.

Наостанок, начальник Управління освіти і науки подякував переможцям за те, що вони гідно представили Чернігівщину і здобули беззаперечну перемогу, а усім учасникам побажав миру, добра, а головне – бути гідними і успішними громадянами своєї Батьківщини.

У свою чергу Леонід Климович запросив команду «Кліо» у січні місяці на зйомки вікторини «Ерудит - п’ятірка» на ТРК «Гомель», щоб позмагатись в інтелекті з білоруськими командами.

Команди-учасниці отримали дипломи та цінні подарунки, а команді-тріумфатору змагань «Кліо» дістався золотий кубок переможців IV Міжнародної гри «Віват, інтелект!» серед школярів Чернігівської та Гомельської областей.

Крім того, за традицією, було підбито підсумки глядацького голосування. Найбільшу прихильність глядачів укотре здобула команда «Кадети» Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17

Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.

Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55

Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.

Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13

З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.

У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37

У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

Робота без бар’єрів 15:14

Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини