Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 02:40:44

Корупція у вищих навчальних закладах: як її побороти?

26.12.2014   16:14Агенцiя

26 грудня відбулась прес-конференція щодо підсумків проекту «Відношення до корупції студентів / викладачів / адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання».

Проект реалізовувався в Чернігівській області протягом вересня — грудня 2014 року ГО «Громадський центр «ЧАС».

Учасники прес-конференції, керівник ГО «Громадський центр «ЧАС» Вероніка Рибак та експерт Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Євгеній Романенко, розповіли про хід реалізації проекту та його результати.

У рамках проекту було проведено анкетування 500-т студентів, 50-т викладачів та представників адміністративного апарату трьох найбільших вищих навчальних закладів області.

Абсолютна більшість опитаних впевнена, що існує можливість або суттєво обмежити корупцію, або повністю її викорінити. Ключова роль в цьому процесі, на думку студентів, належить адміністраціям навчальних закладів, органам влади, спеціально створеним інституціям та правоохоронним органам. Тобто подолання явища корупції можливе переважно „зверху”.

Для визначення рівня «сприйняття-несприйняття» корупції, причин виникнення корупції, було проведено фокусні групи зі студентами та викладачами. На думку учасників фокус-груп, виникненню корупційних ситуацій у ВНЗ сприяють як самі студенти, так і викладачі та адміністрація ВНЗ. Вирішальним чинником називалося бажання людини вдатися до порушення закону задля отримання вигоди. При цьому студент отримує преференції у вигляді кращих навчальних результатів, викладач та адміністрація збільшують свої доходи. Найбільш ризикованою ситуацією визначено таку, коли джерелом корупції постає адміністрація навчального закладу, оскільки вона має вплив і на студентів, і на викладачів.

Результати анкетування та фокусних груп обговорено на засіданнях за круглим столом 3-5 грудня. У результаті було підписано Меморандум про взаєморозуміння між студентством, викладачами та адміністративним апаратом 3-х найбільших ВНЗ області. Кожен ВНЗ області отримає цей документ, який буде нагадувати абсолютно всім учасникам навчального процесу про те, що «КОРУПЦІЯ – ЦЕ ЗЛО!».
За результатами проекту також виготовлено флаєр та методичний посібник. Ці друковані матеріали буде розіслано у ВНЗ області та надано всім зацікавленим групам.

На прес-конференції було презентовано соціальний відеоролик за результатами проекту. У подальшому планується демонструвати даний інформаційний продукт на правах соціальної реклами на місцевих телеканалах.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини