Питання екології та збереження довкілля обговорили представники органів влади та спеціалісти-екологи
18 грудня в приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбувся семінар для представників райдержадміністрацій, на яких покладено обов’язки у сфері екології та збереження довкілля.
Проблеми створення заповідних об’єктів місцевого значення, функціонування дозвільної системи, розробки та реалізації природоохоронних програм, підготовки запитів про виділення коштів з Державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища для здійснення природоохоронних заходів, еколого-просвітницької діяльності – ці та інші питання були обговорені на семінарі.
Фахівці Департаменту екології та природних ресурсів розповіли присутнім про розгляд матеріалів та видачу документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання, ведення реєстру місць видалення відходів (МВВ), об’єктів утворення відходів та об’єктів оброблення та утилізації відходів. Надано роз’яснення щодо консультування та розгляду проектів паспортів МВВ, зауважено на контактні телефони профільних спеціалістів.
Відповідно до чинного природоохоронного законодавства, органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи місцевого самоврядування сприяють охороні й збереженню територій та об'єктів природно-заповідного фонду (далі - ПЗФ) та виконання покладених на них завдань.
Повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері формування, збереження та використання екомережі визначені Законом України «Про екологічну мережу України». Представникам райдержадміністрацій наголошено, що місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у сфері формування, збереження та використання екомережі, в межах своїх повноважень, забезпечують розроблення та виконання регіональних і місцевих схем та програм розвитку екомережі, проведення необхідних для цього наукових досліджень; надання відповідно до закону фінансової та іншої підтримки власникам і користувачам земельних ділянок, що знаходяться в межах територій та об'єктів екомережі.
Обговорено зростання популярності сільського і агротуризму. Всі ці заходи можуть значно поповнити бюджети районів.
Наразі є багато прикладів, коли заповідні території є візитною карткою регіону, тож і нам є до чого спрямовувати спільні активні зусилля.
Не можна недооцінювати формування свідомої і активної позиції нашої громадськості щодо подальшого розвитку екологічної політики Чернігівської області, підтримувати громадські ініціативи з участі у цьому процесі. Для цього Департаментом постійно проводяться інформаційно-просвітницькі заходи, засідання за «круглим столом», виступи в регіональних ЗМІ, наповнення офіційного веб-сайту. Присутнім запропоновано більш активно співпрацювати в цьому напрямку на місцях, з представниками громадських організацій, місцевих мас-медіа та молоддю і надавати відповідну інформацію безпосередньо до Департаменту.
Проведення Департаментом подібних семінарів буде продовжено і надалі, що всіма спільними зусиллями допоможе районним державним адміністраціям, міським та селищним радам покращити становище у сфері охорони та збереження довкілля, сприятиме мінімізації шкідливого впливу антропогенної діяльності на навколишнє природне середовище.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.