Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:46:10

Хто винен у побитті хлопчика в ніжинської ЗОШ № 2 з’ясовувала освітянська комісія

18.12.2014   08:20

Прикрий випадок, який трапився в ЗОШ № 2, а саме бійка в п'ятому класі, зараз на устах ледь не в кожного жителя міста. Про події того уроку та попередні результати перевірки розповів начальник управління освіти Станіслав Крапив’янський, ПОВІДОМИЛИ Уездные новости.

«Про цей інцидент управлінню стало відомо 27 листопада, коли до нас звернулась директор школи з відповідною заявою і клопотанням розібратися по суті справи. Наші дії зводилися до наступного: було прийнято рішення безпосередньо провести зустріч із директором освітнього закладу та вчителькою, на уроці якої й трапився цей випадок.

Сюди ж запрошувалися спеціалісти управління, керівник освітянської профспілки. Це, також, стало реакцією і на заклики батьків учнів 5-го класу, у яких вони переконували, що бійку спровокувало, на їх думку, висловлювання вчительки світової літератури. Для повної й об'єктивної оцінки було вислухано всі сторони конфлікту», — сказав Крапив'янський С.М.

Як один з варіантів врегулювання цієї ситуації управління освіти запропонувало вчительці світової літератури ЗОШ № 2 заяву про звільнення за власним бажанням. Або ж у зв’язку з переходом на пільгову пенсію, так як педагогічного стажу в неї достатньо. Вона пропрацювала в освіті тридцять два роки і має право на пенсію за вислугою років.

“Учитель попросила два дні на роздуми, після чого не пристала на жодну з пропозицій. Навпаки, наполягала на створенні комісії й проведенні неупередженої перевірки. Зазначу також, що у школі вона має півставки. І варіант з виходом її на пенсію (це й підтримувала профспілка освітян), був би найбільш прийнятним”, — розповів Станіслав Миколайович.

Враховуючи звернення зацікавлених сторін, управління створило комісію для проведення службового розслідування. До складу комісії ввійшли спеціалісти управління і досвідчені вчителі. Комісія працювала в школі з третього до п'ятого грудня, перевіряючи загальноосвітній заклад комплексно: починаючи від організаційних аспектів і закінчуючи аналізом виховної роботи в навчальному закладі.

Усе це здійснювалося відповідно до нормативно-правової бази, що регулює освітню галузь у країні, запевнив начальник управління.

У дні перевірки комісії не вдалося поспілкуватися з самою вчителькою – вона була на лікарняному.

Комісія опитала дітей про те, що ж сталось на уроці. Кожен спеціаліст спілкувався з кількома дітьми в присутності їх батьків. Це дозволило відтворити події уроку світової літератури від самого початку й до його закінчення.

Зібравши всі факти, фахівці не стали заперечувати провини вчительки. “Комісія визнала той факт, що вчитель порушила посадові обов’язки. Від початку бійки вона повинна була втрутитись у конфлікт, заспокоїти дітей, викликати класного керівника.

Цього не було зроблено. Це перше порушення. Друге — вчителька мала обов’язково поінформувати адміністрацію школи про те, що сталось, а не йти додому після уроку.

Отже, її провина тягне на дисциплінарне стягнення у вигляді догани, яку я оголосив вчителю світової літератури одинадцятого грудня”, — зазначив Станіслав Миколайович.

За словами керівника управління з батьками учнів були проведені дві зустрічі, в управлінні освіти та в ЗОШ №2.

“Із висновками комісії батьки п’ятикласників не погодилися. Вони категорично налаштовані на те, щоб управління освіти негайно звільнило педагога, а для початку — відсторонило його від професійної діяльності. Але, згідно чинного законодавства таких повноважень управління освіти немає. Батьки зі свого боку пообіцяли не допустити вчителя до проведення уроків. Ними висловлена недовіра і освітянській комісії”, — говорив С. М. Крапив’янський.

Відсторонити цього вчителя управління освіти може лише за підтримки правоохоронних органів у ході проведення досудового слідства. На сьогодні ця справа на контролі прокуратури та міліції.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.