Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 10:47:37

Що брати з собою на іспит — гроші чи знання? Розмова про корупцію

11.12.2014   10:56

«Від сесії до сесії живуть студенти весело»,— кажуть в народі. Та ця приказка дещо застаріла, бо при теперішній системі освіти до сесії ще допуск заробити необхідно. Тож виявляється, що не так вже й весело, а подекуди і дорого. Адже саме заліково-екзаменаційний період стає піком хабарництва у вишах.

У Чернігівському коледжі транспорту та комп'ютерних технологій, що віднедавна є частиною технологічного університету, 9 грудня, відбулася лекція про прояви хабарництва у вишах області та ставлення до цього явища. Така тема була обрана не випадково. Адже саме 9-го грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.

До того ж, студенти та викладачі цього навчального закладу брали участь у проекті «Відношення до корупції студентів / викладачів / адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання», що реалізовувався громадською організацією «Громадський центр «ЧАС» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та за експертної підтримки ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень». Тож не розповісти своїм товаришам про результати дослідження вони просто не змогли.

Лектором виступила автор і координатор названого проекту, голова ГО «Громадський центр «Час» Вероніка Рибак. Вона детально ознайомила присутніх із механізмом та результом проведеного дослідження.

— Цікаво те, що під час опитування переважна більшість як викладачів так і студентів визнає винними у корупції обидві сторони і, звичайно, не схвалює діяльність такого роду. Напрошується запитання: чому ж тоді це явище досі існує у освітній сфері? — зазначила Вероніка Рибак. —Для того аби побороти хабарництво необхідно об'єднати зусилля, усіх зацікавлених у цьому.

Лекція плавно перейшла у відкритий діалог. Адже, на превеликий жаль, тема є актуальною.

 Серед моїх знайомих є ті, хто неодноразово вирішував власні проблеми з навчанням саме за допомогою «подарунку» викладачеві. Та важливо те, що вони вважають це правильним, — каже другокурсник Владислав.— На мою думку, саме через таких студентів страждають інші. Адже вони привчають викладачів до своєрідного «додаткового» заробітку.

Тож, ознайомившись з результатами дослідження, студенти вирушать на іспити. А от що вони візьмуть з собою — гроші чи знання, залишається лише здогадуватися.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).