Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 03:41:31

Валерій Калниш у Чернігові надихав молодих журналістів

24.11.2014   11:09Агенцiя

Валерій Калниш, екс-головред газети «Коммерсантъ Украина», провів 21 листопада лекцію для учасників «Школи молодого журналіста» у приміщенні Чернігівського ЦППК. Він поділився досвідом власної роботи, методиками підготовки матеріалів та розповів, від чого краще утриматися журналісту.

Тим, кого цікавлять лише гроші, не варто йти у журналістику. Цю ідею Валерій Калниш цілком ясно доніс до своїх слухачів. Натомість дорога у професію відкрита для тих, хто готовий видобувати інформацію, розказувати про те, про що ніхто інший не розкаже, і тих, хто просто не може жити без журналістики.

Втім, якщо учасники школи і були розчаровані такою позицією авторитетного журналіста, виду вони не подали. Натомість активно конспектували його поради щодо підготовки якісних публікацій, щедро проілюстровані прикладами з особистої практики. А невдовзі після лекції — випадковість чи ні? — одна з молодих журналісток зізналася у соцмережі, що відчула прилив натхнення.

Протягом двох годин тренер навчав своїх слухачів, як досягти високих стандартів у журналістиці.

Замітка, репортаж та інтерв'ю — особливостям цих видів матеріалів Валерій Калниш приділив чи не найбільше часу. Окремо обговорили підходи до написання заголовків. Якщо заголовки смішні та іронічні – це добре, зауважив журналіст. Разом з тим, не можна використовувати провокативні заголовки, які вводять в оману читача. Слід дотримуватися правил журналістської етики та не допускати образливих заголовків або ж обігравати у них прізвища ньюсмейкерів.

Валерій Калниш також порадив молодим журналістам тримати дистанцію і не вступати у дружні стосунки з ньюсмейкерами. У протилежному випадку чимось: або дружбою, або професійними принципами — доведеться рано чи пізно пожертвувати.

 

Валерій Сорокін, координатор проекту «Школа молодого журналіста»

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 22 нові випадки COVID-19

Виявлено 22 нові випадки COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 червня в області зафіксовано 22 нові випадки COVID-19.

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї 16:56

Цього тижня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи 16:47

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 червня в області першою та другою дозою щеплено 50 054 людини.

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах 15:10

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив дві поліцейські станції – у Чорнотичах Сосницької громади на Корюківщині та в Олишівській громаді Чернігівського району.

Спільні штабні тренування з питань цивільного захисту . ВІДЕО 14:53

Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну.