Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 липня, 20:09:00

Енергозбереження у закладах освіти

13.11.2014   10:08

Яку економію коштів отримують заклади освіти міста Чернігова після проведених заходів з енергозбереження, вивчали сьогодні у рамках прес-туру журналісти разом із міським головою Олександром Соколовим. Вони відвідали дошкільний навчальний заклад № 21 та ліцей № 22.

У дитсадку за 10 місяців року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, споживання тепла зменшено на понад 260 Гкал, що дало економію у сумі понад 290 тис. грн. У закладі обладнано індивідуальний тепловий пункт, проведення навчання відповідальних осіб щодо регулювання споживання енергоносіїв. Учасники прес-туру ознайомилися із температурними режимами у приміщеннях дитсадку. Всього там працюють 6 груп, які відвідують понад 140 дітей. Керівник ДНЗ Наталія Осташкова переконана, що хороші господарі мають економити, а тому колектив дитсадку прагне економно споживати воду, тепло та електроенергію.

Ліцей №22 – один із освітніх закладів Чернігова, де реалізовується проект з енергозбереження за кредитні кошти корпорації НЕФКО. Зокрема, у приміщенні ліцею завершуються роботи зі встановлення 53 сучасних вікон та 7 дверей на загальну суму понад 390 тис. грн. У січні-жовтні у навчальному закладі по теплу зекономлено 110 Гкал (125 тис. грн.). Там також обладнаний індивідуальний тепловий пункт.

Директор школи Вікторія Пекур розповіла, що у навчальному закладі значна увага приділяється вихованню у дітей розуміння необхідності економного споживання енергоресурсів. Так, у кожному класі розміщена інформація, скільки води, тепла, світла споживає ліцей за день і скільки це коштує (кожного дня у ліцеї використовується енергоносіїв на суму 3790 грн.).

У рамках проекту НЕФКО енергоефективні заходи проведені або зараз на стадії завершення у ЗНЗ №2, 9, 12, 20, 21, 27. Йдеться про часткову заміну вікон та вхідних дверей на енергоефективні, встановлення тепловідбивних екранів та заміна ламп розжарення на енергоефективні. Загальна вартість проекту становить 3,9 млн. грн. (0,9 млн. грн. – кошти міського бюджету). Кредит НЕФКО залучено 2013 року під 3% річних на реалізацію енергоефективних заходів у будівлях навчальних закладів міста Чернігова задля забезпечення скорочення споживання енергоресурсів установами освіти обласного центру Чернігівщини.

Міський голова Олександр Соколов повідомив, що з 2008 року у систему енергозбереження у місті вкладено понад 17 млн. грн. "Наполегливо будемо цю роботу й надалі проводити у закладах освіти та медицини", - зазначив він. Також О.Соколов зауважив, що вивчаються пропозиції співпраці із міжнародними інституціями на наступний рік, хоча місту варто зважувати свої можливості, оскільки фінансова ситуація у країні наразі є не стабільною, тому існують значні фінансові ризики. Керівник міста підкреслив, що у подальшому розглядатиметься впровадження енергозберігаючих заходів у будівлях житлового фонду.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір

Смачні рецепти вихідного дня: полуничний зефір 11:00

Приготовані своїми руками десерти не лише смачні. Такі солодощі можуть бути по-справжньому здоровими та не містити шкідливих або потенційно небезпечних інгредієнтів.

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 10:00

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 26 липня по 1 серпня 2021 року

25 липня - День зубного техніка

25 липня - День зубного техніка 08:50

Свято, що відзначається зуботехніками 25 липня. Щорічне святкування Дня зубного техніка почалося на початку 2000 в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій.

25 липня - День працівників торгівлі

25 липня - День працівників торгівлі 08:30

Завжди і у всі часи його величність Торгівля мала найважливіше значення в економічному житті переважної більшості регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини