Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 жовтня, 12:26:12

Енергозбереження у закладах освіти

13.11.2014   10:08

Яку економію коштів отримують заклади освіти міста Чернігова після проведених заходів з енергозбереження, вивчали сьогодні у рамках прес-туру журналісти разом із міським головою Олександром Соколовим. Вони відвідали дошкільний навчальний заклад № 21 та ліцей № 22.

У дитсадку за 10 місяців року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, споживання тепла зменшено на понад 260 Гкал, що дало економію у сумі понад 290 тис. грн. У закладі обладнано індивідуальний тепловий пункт, проведення навчання відповідальних осіб щодо регулювання споживання енергоносіїв. Учасники прес-туру ознайомилися із температурними режимами у приміщеннях дитсадку. Всього там працюють 6 груп, які відвідують понад 140 дітей. Керівник ДНЗ Наталія Осташкова переконана, що хороші господарі мають економити, а тому колектив дитсадку прагне економно споживати воду, тепло та електроенергію.

Ліцей №22 – один із освітніх закладів Чернігова, де реалізовується проект з енергозбереження за кредитні кошти корпорації НЕФКО. Зокрема, у приміщенні ліцею завершуються роботи зі встановлення 53 сучасних вікон та 7 дверей на загальну суму понад 390 тис. грн. У січні-жовтні у навчальному закладі по теплу зекономлено 110 Гкал (125 тис. грн.). Там також обладнаний індивідуальний тепловий пункт.

Директор школи Вікторія Пекур розповіла, що у навчальному закладі значна увага приділяється вихованню у дітей розуміння необхідності економного споживання енергоресурсів. Так, у кожному класі розміщена інформація, скільки води, тепла, світла споживає ліцей за день і скільки це коштує (кожного дня у ліцеї використовується енергоносіїв на суму 3790 грн.).

У рамках проекту НЕФКО енергоефективні заходи проведені або зараз на стадії завершення у ЗНЗ №2, 9, 12, 20, 21, 27. Йдеться про часткову заміну вікон та вхідних дверей на енергоефективні, встановлення тепловідбивних екранів та заміна ламп розжарення на енергоефективні. Загальна вартість проекту становить 3,9 млн. грн. (0,9 млн. грн. – кошти міського бюджету). Кредит НЕФКО залучено 2013 року під 3% річних на реалізацію енергоефективних заходів у будівлях навчальних закладів міста Чернігова задля забезпечення скорочення споживання енергоресурсів установами освіти обласного центру Чернігівщини.

Міський голова Олександр Соколов повідомив, що з 2008 року у систему енергозбереження у місті вкладено понад 17 млн. грн. "Наполегливо будемо цю роботу й надалі проводити у закладах освіти та медицини", - зазначив він. Також О.Соколов зауважив, що вивчаються пропозиції співпраці із міжнародними інституціями на наступний рік, хоча місту варто зважувати свої можливості, оскільки фінансова ситуація у країні наразі є не стабільною, тому існують значні фінансові ризики. Керівник міста підкреслив, що у подальшому розглядатиметься впровадження енергозберігаючих заходів у будівлях житлового фонду.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський рибоохоронний патруль викрив порушників Правил рибальства, які завдали збитків рибному господарству на понад 40 тис.грн 11:26

20 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:20

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

По Киїнці завершується влаштування верхнього шару нового асфальтобетонного покриття

По Киїнці завершується влаштування верхнього шару нового асфальтобетонного покриття 11:09

У процесі оновлення ділянка траси Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів по селу Киїнка, що на виїзді з обласного центру. Ремонтується відрізок від Чернігова до перехрестя з дорогою М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі. Протяжність ремонту - 3,7 км.

«Готель «Слов’янський» знову виставлено на приватизаційний онлайн-аукціон

«Готель «Слов’янський» знову виставлено на приватизаційний онлайн-аукціон 09:01

5 листопада відбудеться онлайн-аукціон з приватизації майнового комплексу Державного комерційного підприємства «Готель «Слов’янський». Об’єкт розташований за адресою: Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Монастирська, 2а.

Кабмін погодив призначення Назіма головою Прилуцької РДА

Кабмін погодив призначення Назіма головою Прилуцької РДА 08:58

Кабінет Міністрів на засіданні 20 жовтня погодив призначення Володимира Назіма на посаду голови Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області.