Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 вересня, 08:20:32

У Чернігові відбулась презентація всеукраїнської громадянської кампанії "Відкриваємо двері дітям"

03.11.2014   13:35Агенцiя

5,7 млрд. грн. щорічно витрачається на фінансування інтернатів в Україні. І лише 10% цих коштів витрачається безпосередньо на потреби дитини, решта – на оплату праці персоналу, комунальні платежі та інші видатки.

Ці кошти можна було б скерувати на підтримку сімей та уникнути негативних наслідків для дітей. Подолання негативних наслідків виховання дитини в інтернаті є значно затратнішим для суспільства, ніж збереження сім'ї для дитини!

23 жовтня 2014 року у  конференц залі боулінг-клубу „Світлофор”  відбулась презентація всеукраїнської громадянської кампанії  «Відкриваємо двері дітям», що спрямована на відмову від інтернатів та забезпечення виховання всіх дітей в сім’ях або умовах, наближених до сімейних.

Представник з Києва, координатор всеукраїнської  кампанії, Дмитро Чуприна, акцентував, що для вирішення проблеми інтернатного догляду необхідна  комплексна реформа системи догляду за дітьми, яка включає: 

- забезпечення всебічної підтримки сім’ї державою та доступ до соціальних послуг 
- формування громадської думки щодо шкідливого впливу інституцій 
- влаштування дітей з дитячих будинків та інтернатів у сім’ї громадян та поступове закриття інтернатних закладів
- навчання та підвищення професійної компетенції спеціалістів, які працюють у сфері захисту прав дітей.

У випадках, коли в інтересах дитини вона має бути відокремлена від своїх батьків, існують набагато кращі альтернативи, які поліпшують становище дітей – прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, влаштування під опіку тощо. 
       
Були зазначені наступні негативні впливи на дитину закладів інтернатного типу:
- закритість, ізоляція від навколишнього світу, осуд суспільства;
- розрив з родиною, відсутність взаємодії, спілкування з родичами, відсутність позитивної моделі сім’ї, самотність, нестача тепла та любові;
- втрата індивідуальності внаслідок групового підходу, насильство, приниження та нівелювання особистості;
- формування споживацької позиції, неготовність до самостійного життя, відсутність необхідних навичок;
- відставання в емоційному розвитку, складнощі у спілкуванні, зменшення шансів отримати повноцінну освіту;
- зростання шансів стати жертвою торгівлі людьми, експлуатації, підліткової вагітності.

Присутній на заході Отець Олег (Церква Михаїла і Федора) зазначив, що духовність і наближення громади до церкви, це той шлях, який значно знизить соціальну напругу в суспільстві.

Директор Агенції регіонального розвитку «Вектор» (регіональний партнер кампанії «Відкриваємо двері дітям» на Чернігівщині) Сергій Кнуренко, сказав, що на попередньому досвіді Агенції щодо соціалізації і адаптації дітей-сиріт в суспільстві, існують складності зміни системи і для зрушення в цьому питання з «мертвої» точки необхідна згуртованість громади навколо проблеми реорганізації закладів інтернатного типу.

Голова громадської ради при ЧОДА Наталія Проскуріна, сказала, що в області вже проведено багато роботи, щодо створення будинків дитячого типу.

Заступник начальника Служби у справах дітей Оліфіренко Юлія Іванівна, висловила прохання провести навчання фахівців Служби, в рамках цієї Кампанії та зазначили потребу створення окремого Міністерства, яке б займалося створенням і підтриманням здорових сімей, не допускало б виникнення існуючої проблематики. Тому що сьогодні ми боремось з проблемами, а не профілактуємо їх.

Вже сьогодні впровадження кампанії підтримується: Делегацією Європейського Союзу в Україні, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні , Офісом Ради Європи в Україні , Фондом "Східна Європа", але якщо ми самі не захочимо вирішити свої проблеми нам ніхто не допоможе.

Для успішної реалізації реформи потрібна участь якнайширших кіл громадськості, ці питання мають бути актуальними для всього суспільства, а необхідність та можливість змін має бути очевидною для кожного.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відкрили пам'ятний барельєф на честь колишнього міського голови Василя Хижнякова

У Чернігові відкрили пам'ятний барельєф на честь колишнього міського голови Василя Хижнякова 08:19

Урочисте відкриття меморіальнї дошки з погруддям колишнього міського голови Чернігова Василя Михайловича Хижнякова відбулося сьогодні, 21 вересня, на День міста Чернігова.

Поліція інформує: ТОП-5 аварійно-небезпечних місць Менської громади

Поліція інформує: ТОП-5 аварійно-небезпечних місць Менської громади 08:14

Протягом останніх 6 років (2016-2021р.р.) на території Менської територіальної громади Корюківського району сталося 86 дорожньо-транспортних пригод, в яких 22 особи загинули та 108 людей отримали тілесні ушкодження.

Консолідація зусиль та конструктивний діалог. Про ситуацію на ДП «Чернігівторф»

Консолідація зусиль та конструктивний діалог. Про ситуацію на ДП «Чернігівторф» 08:09

Про шляхи розв'язання проблемних питань ДП «Чернігівторф» говорили сьогодні на нараді в облдержадміністрації, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Іванов.

Поліція Чернігівщини шукає свідків ДТП між Меною та Корюківкою

Поліція Чернігівщини шукає свідків ДТП між Меною та Корюківкою 07:58

Поліцейські встановлюють обставини дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої загинула людина.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:52

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 вересня по 8:00 22 вересня 2021 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини