Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 20:15:48

В Чернігові пройшов семінар з питань доступу до публічної інформації

08.10.2014   11:10Агенцiя

Семінар з питань доступу до публічної інформації для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Чернігівської області відбувся 7 жовтня 2014 р.

Захід організований та проведений Харківською правозахисною групою спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Модераторами заходу виступили експерт Харківської захисної групи Олександр Павліченко та юрист Інституту масової інформації Роман Головенко.

"Право на інформацію   одне з основних прав та ознак демократичного суспільства. Ефективність практичного застосування законодавства про доступ до публічної інформації має стати одним з інструментів на шляху подолання закритих, корумпованих суспільних відносин в сучасній Україні", наголосив Олександр Павліченко.
 
В ході зустрічі обговорювалися поняття публічної інформації, міжнародні стандарти та питання європейської практики реалізації прав на доступ до інформації. Учасники семінару звернули увагу на такі суперечливі положення вітчизняного інформаційного законодавства, як: співвідношення закону про доступ до публічної інформації із законами про захист персональних даних, звернення громадян; відносини щодо інформації з обмеженим доступом; відмова у наданні інформації та відповідальність за ненадання інформації.

Подальша дискусія підтвердила наявність інших проблемних зон застосування Законів України "Про доступ до публічної інформації" та "Про інформацію".

Сюди відносяться вимоги щодо оприлюднення проектів рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; можливості надання оплатної та безоплатної відповіді на запити та питання про те, що є суспільно значимою інформацією. Наприкінці семінару його учасники підготували ряд пропозицій щодо вдосконалення українського інформаційного законодавства.


 

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.