Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 12:34:49

Про роботу Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

22.07.2014   11:21

На виконання Закону України "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю", наказів Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Діяльність центру спрямована на раннє виявлення, оцінку потреб, надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сімей, які потребують сторонньої допомоги. Про це доповідала на засіданні виконавчого комітету міської ради 21 липня директор Центру Тетяна Кузнецова-Молодчая.

Для забезпечення комплексної допомоги відпрацьовано механізм співпраці ЧМЦСССДМ із суб'єктами соціальної роботи, закладами соціального спрямування, державними установами та громадськими організаціями, які надають соціальні послуги.

З метою проведення комплексної, ґрунтовної роботи міським ЦСССДМ ведеться облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, інформація до якого надходить з державних установ, неурядових організацій та особисто від громадян міста.

Так, у І півріччі 2014 року на обліку Центру перебували 505 родин та осіб, в яких виховується 699 дітей. Для визначення потреб дитини та сім’ї за звітний період здійснено 1409 соціальних інспектувань. Соціальним супроводом Центру у зазначений час охоплено 369 кризових родин, у яких – 453 дитини.

Центром відпрацьовано механізм співпраці зі службами у справах дітей та відповідними підрозділами органів внутрішніх справ для своєчасного виявлення фактів насильства або жорстокого поводження з дітьми.

При Чернігівському пологовому будинку працює Консультаційний пункт Центру, який проводить комплекс заходів щодо профілактики безвідповідального батьківства, збереження родинних стосунків, а також, попередження відмов від новонароджених дітей.

Серед основних проблем сімей та осіб, які потребують соціального супроводу, директор Центру назвала сімейні конфлікти та насильство у сім’ї, бездоглядність дітей, порушення батьками прав дітей, втрата членами родин життєвих орієнтирів через безробіття, відсутність житла та ін.

Головним завданням Центру є професійна допомога клієнтам у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їх вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг: психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, інформаційних, соціально-медичних та ін.

Збільшується також кількість звернень від неповнолітніх та молоді, які перебувають або звільнились з місць позбавлення волі, чи відбувають покарання без позбавлення волі. Перш за все, це проблеми отримання паспортів та реєстрації, працевлаштування, житлово-майнові питання, налагодження контактів з родичами. У звітному періоді відповідні послуги отримали 342 клієнти.

У полі зору працівників міського ЦСССДМ перебуває 115 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (віком від 18 до 23 років), та 197 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким надаються відповідні соціальні послуги.

У переліку соціальних проблем, які вирішують працівники міського центру СССДМ є проблема ВІЛ-інфекції та СНІДу. Родини, в яких є ВІЛ-позитивні, відносяться до родин з медико-соціальними проблемами.

Важливим напрямком діяльності центру є здійснення просвітницько-профілактичної роботи щодо попередження складних життєвих обставин. Спільними зусиллями центру, партнерів та волонтерів формується позитивний інформаційний простір у місті шляхом виготовлення та розповсюдження соціальної реклами.

Дієвими партнерами ЧЦСССДМ у наданні допомоги сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, як зазначила Т. Кузнецова-Молодчая, є 16 громадських та релігійних організацій, які долучаються до вирішення проблем конкретних сімей: надання тимчасового притулку, гуманітарної допомоги, оформлення тимчасової реєстрації.

Заслухавши і обговоривши доповідь директора Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконком міської ради визнав його роботу одним із пріоритетних напрямків його діяльності та рекомендував центру спільно з відповідними службами та структурними підрозділами міської ради забезпечити ефективну діяльність щодо соціальної підтримки сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.
 

Останні новини Чернігівщини

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей

У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей 11:26

Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права”

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку “Кожен має право знати свої права” 11:11

В Освітній Дім прав людини-Чернігів завітали курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби спеціальності «Правоохоронна діяльність».

Атрошенко попередив про можливе підвищення тарифів

Атрошенко попередив про можливе підвищення тарифів 11:02

19 жовтня, на щотижневій нараді з керівниками комунальних підприємств та структурних підрозділів міської ради чернігівський міський голова Владислав Атрошенко у цифрах описав ситуацію, яка склалася в нашій державі з ціною на газ та озвучив можливі наслідки, до яких може призвести надмірно велика ціна на енергоносії.

Підозрюваних у вбивстві поліцейського в Чернігові триматимуть під вартою - суд залишив запобіжний захід без змін

Підозрюваних у вбивстві поліцейського в Чернігові триматимуть під вартою - суд залишив запобіжний захід без змін 10:52

Чернігівський апеляційний суд підтримав позицію обласної прокуратури і залишив без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для чотирьох підозрюваних, серед яких троє неповнолітніх, у вбивстві поліцейського в Чернігові.

Поліцейського викрито на хабарі від особи, що незаконно торгувала алкоголем

Поліцейського викрито на хабарі від особи, що незаконно торгувала алкоголем 10:50

19 жовтня затримано керівника одного з районних секторів поліцейської діяльності ГУНП в Чернігівській області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини