Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 21:43:17

Професійне навчання – шанс на гідну роботу

05.07.2014   09:27Агенцiя

Гострою проблемою сьогодення залишається невисока конкурентоспроможність на ринку праці людей з інвалідністю, адже вимоги роботодавців до рівня освіти, виробничого досвіду претендентів на роботу постійно зростають. Переважна більшість таких громадян хоча й мають вищу чи професійно-технічну освіту, але, все ж таки, не можуть працевлаштуватися самостійно і звертаються до центрів зайнятості.

Організовуючи професійне навчання, спеціалісти служби зайнятості надають можливість людям з інвалідністю поновити навики в роботі та повернутися до продуктивної праці. Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації організовуються відповідно до потреб ринку праці та наявних рекомендацій медико-соціальних експертних комісій.

Так, протягом I півріччя 2014 року підвищували кваліфікацію, стажуючись на виробництві, 21 людина з інвалідністю. З них 18 осіб вже працевлаштовано. В цьому напрямі зі службою зайнятості активно співпрацюють такі підприємства Чернігівської області, як СТОВ «Україна», ТОВ «Земля і воля», СТОВ «Цукровик», ПАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла», ТОВ «Носівкаагро», СТОВ «Архипівське», ТОВ «Обрій», ПрАТ «ЧАЗ», ДП «Текстиль 2013» «ПАТ» «Текстиль», ППНВТ «Колар», ПАТ «Млибор», ПрАТ «КСК» «Чексіл», ТОВ «Лідер-С».

На стажування направляються безробітні, які раніше здобули професійну освіту і потребують досвіду практичної роботи (розширення компетенції) за набутою професією (спеціальністю), або ті, які тривалий час не працювали і бажають відновити чи удосконалити свої знання, уміння та навички в практичній діяльності.

Показовим прикладом є стажування безробітної Валентини Бодялової, яка мешкає в м. Семенівка. За освітою вона – юрист. Працювала інспектором кадрів в Семенівській районній лікарні. Залишившись без роботи, звернулася до центру зайнятості. Спеціалісти намагалися допомогти жінці працевлаштуватися, але на ринку праці підходящої роботи для неї не було. Тоді їй запропонували пройти професійне навчання. Після курсу підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Підприємець-початківець» Валентина Бодялова відкрила власну справу в сфері торгівлі, де працює і дотепер.


За інформацією обласного центру зайнятості

 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.