Микола Носко про особливості цьогорічної вступної кампанії до ВНЗ
Вже скоро розпочнеться гаряча пора для абітурієнтів. Більшість із них вже отримали результати зовнішнього незалежного оцінювання і наразі визначаються з вибором вищого навчального закладу та майбутньої професії. Про особливості цьогорічної вступної кампанії, яка розпочнеться 11 липня, розповів ректор Чернігівського національного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України Микола Носко.
Цього року випускників загальноосвітніх навчальних закладів як і їх батьків хвилюють нововведення, пов’язані зі вступом до вищих навчальних закладів. Чи варто з цього приводу турбуватися?
- Вступ до вищого навчального закладу – це дуже важливий крок у житті кожної людини і без хвилювання тут дійсно не обійтися. Головне, щоб це хвилювання не завадило успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання. Що ж стосується нововведень, то вони не такі вже й значні, як здається на перший погляд. Я умовно розділив би їх на дві групи: зміни, пов’язані з термінами подачі документів та корективи, внесені в перелік сертифікатів ЗНО на окремі напрями.
На Вашу думку, чи виправдано скорочення термінів прийому документів?
- Цього року ми дійсно розпочинаємо прийом документів дещо пізніше – з 11 липня. Як показує практика минулих років – трьох тижнів цілком достатньо, щоб у спокійному режимі приділити увагу всім абітурієнтам. Тому я настійливо рекомендую і випускникам, і їх батькам підійти до цього процесу зважено і спокійно. Не варто намагатися подавати заяви у перший же день, вистоюючи годинами у чергах. Місце у рейтинговому списку аж ніяк не залежить від того, у який день – перший чи останній було подано документи. Крім того, хочу ще раз наголосити на тому, що в Україні вже третій рік діє система «Електронний вступ». Абітурієнти мають змогу подати документи до обраного вишу, не виходячи з дому. Головне, щоб під рукою був комп’ютер або ноутбук, підключений до мережі Інтернет.
Ви зазначали, що відбулися певні зміни в переліку сертифікатів, які абітурієнти мають подавати на окремі спеціальності. Які саме?
- У нашому університеті відбулися зміни при вступі на напрям «Технологічна освіта». Абітурієнти, які виявили можливість отримувати вищу освіту за цим напрямом повинні крім подання сертифікатів скласти творчий конкурс, який є профільним. Такий підхід дозволить відібрати абітурієнтів, які мають хист до технічної творчості, декоративно-вжиткового мистецтва, але не можуть похвалитися високими балами в сертифікатах.
Чи є ще в університеті спеціальності, для вступу на які потрібно складати творчі конкурси?
- Так, це фізичне виховання і музичне мистецтво. Протягом багатьох років у нашому університеті відпрацьована чітка система проведення творчих конкурсів, яка дозволяє відібрати дійсно талановиту і перспективну молодь. Загалом же ми здійснюємо прийом абітурієнтів на 35 спеціальностей і спеціалізацій. Більш детальну інформацію про особливості цьогорічної вступної кампанії можна знайти на сайті нашого університету або у приймальній комісії за тел. 3-70-09.
Внаслідок напруженої ситуації на Сході нашої країни у випускників Луганської та Донецької областей виникло чимало проблем із складанням ЗНО. Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г.Шевченка готовий надати необхідну для вступу допомогу абітурієнтам цих регіонів?
- Безумовно. До мене особисто та до працівників приймальної комісії неодноразово зверталися і абітурієнти, і батьки з Донеччини та Луганщини. Найчастіше вони просили допомогти у реєстрації на додаткову сесію ЗНО. По кожному, без виключення, зверненню була надана необхідна допомога. Хочу відзначити, що в нашому університеті навчається чимало студентів не лише з районів і міст Чернігівщини, а й з інших областей України. Всі вони забезпечуються гуртожитком і мають можливість якісно навчатися та відпочивати.
Користуючись нагодою, бажаю всім випускникам успішного складання ЗНО і свідомого обрання майбутньої професії. Наш університет завжди відкритий для всіх, хто бажає отримувати нові знання, цікаво та змістовно проводити вільний час.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.