Кожна дитина має право на виховання в сім’ї
В області майже 167 тисяч дітей, більше 2300 з них — сироти та позбавлені батьківського піклування. Значна їх частина перебуває в інтернатах. Та кожна дитина має право на виховання в сім’ї, і завдання держави – це право реалізувати.
Саме ця тема розглядається на дводенному семінарі, присвяченому трансформації інтернатних закладів та розвитку надання соціальних послуг для сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей-сиріт.
Інтернати посідають значне місце в системі утримання та виховання дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації. На Чернігівщині таких закладів сімнадцять. В області протягом січня-червня розроблявся Регіональний план заходів трансформації інтернатних закладів, розвитку сімейних форм виховання та удосконалення системи соціальних послуг для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Він здійснювався на базі чотирьох закладів, визначених облдержадміністрацією. Це Прилуцький обласний будинок дитини, Щорська та Краснохутірська загальноосвітні школи-інтернати та Удайцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат. Конкретні плани по цих закладах ще потребують доопрацювання, та основна ідея чітка й зрозуміла – кожна дитина має виховуватися в сім’ї.
Замовником проекту є Міністерство соціальної політики України, а втілювачами – всеукраїнська громадська організація «Ліга соціальних працівників України» та міжнародна благодійна організація «Партнерство кожній дитині».
Представники Мінсоцполітики наголошують, що, реформуючи інтернатні заклади, умови в них необхідно максимально наближати до сімейних.
Міністерство освіти проект підтримало, проте у відомстві наголошують, що потрібно попередньо добре перевірити діяльність кожного інтернату. Умови в цих закладах бувають різні, і, можливо, у декотрих дітям буде все ж таки краще, ніж, наприклад, з батьками-алкоголіками.
Розробка плану виконувалась за кошти гранту, отриманого урядом від Світового банку, і є частиною великого соціального проекту, розрахованого на шість років. 20 мільйонів доларів міжнародна фінансова установа виділяє на чотири області, звичайно, не порівну, адже потреби у них різні.
Розробники проекту наголошують, що трансформація інтернатів означає не закриття, а перепрофілювання, хоча деякі заклади закрити доведеться. Та цей процес відбуватиметься поступово.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.