Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 13:50:46

Кожна дитина має право на виховання в сім’ї

26.06.2014   10:00Агенцiя

В області майже 167 тисяч дітей, більше 2300 з них — сироти та позбавлені батьківського піклування. Значна їх частина перебуває в інтернатах. Та кожна дитина має право на виховання в сім’ї, і завдання держави – це право реалізувати.

Саме ця тема розглядається на дводенному семінарі, присвяченому трансформації інтернатних закладів та розвитку надання соціальних послуг для сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей-сиріт.

Інтернати посідають значне місце в системі утримання та виховання дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації. На Чернігівщині таких закладів сімнадцять. В області протягом січня-червня розроблявся Регіональний план заходів трансформації інтернатних закладів, розвитку сімейних форм виховання та удосконалення системи соціальних послуг для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Він здійснювався на базі чотирьох закладів, визначених облдержадміністрацією. Це Прилуцький обласний будинок дитини, Щорська та Краснохутірська загальноосвітні школи-інтернати та Удайцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат. Конкретні плани по цих закладах ще потребують доопрацювання, та основна ідея чітка й зрозуміла – кожна дитина має виховуватися в сім’ї.

Замовником проекту є Міністерство соціальної політики України, а втілювачами – всеукраїнська громадська організація «Ліга соціальних працівників України» та міжнародна благодійна організація «Партнерство кожній дитині».

Представники Мінсоцполітики наголошують, що, реформуючи інтернатні заклади, умови в них необхідно максимально наближати до сімейних.

Міністерство освіти проект підтримало, проте у відомстві наголошують, що потрібно попередньо добре перевірити діяльність кожного інтернату. Умови в цих закладах бувають різні, і, можливо, у декотрих дітям буде все ж таки краще, ніж, наприклад, з батьками-алкоголіками.

Розробка плану виконувалась за кошти гранту, отриманого урядом від Світового банку, і є частиною великого соціального проекту, розрахованого на шість років. 20 мільйонів доларів міжнародна фінансова установа виділяє на чотири області, звичайно, не порівну, адже потреби у них різні.

Розробники проекту наголошують, що трансформація інтернатів означає не закриття, а перепрофілювання, хоча деякі заклади закрити доведеться. Та цей процес відбуватиметься поступово.


http://chodtrk.com.ua/?p=15461
 

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.